Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że próbuje się na wszystkie możliwe sposoby odebrać Polakom prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości.
Podczas spotkania z mieszkańcami Zwolenia, Andrzej Duda podkreślił - "Nie pozwólmy na to aby inni decydowali za nas, my Polacy mamy prawo sami decydować o sobie i swoich prawach, po to walczyliśmy o demokrację".

- I powiem bardzo mocno, ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i powiem tak: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak będą prowadzone polskie sprawy. Tak, tu jest Unia Europejska i bardzo się z tego cieszymy, ale przede wszystkim tu jest Polska - powiedział prezydent Duda.

W piątek Senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych. Zmiany mają m.in. zwiększyć odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadzić zmiany w sposobie wybierania I Prezesa Sądu Najwyższego.

Za uchwałą odrzucającą ustawę, którą przygotowało Prawo i Sprawiedliwość głosowało 51 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Decyzja Senatu oznacza, że ustawa trafi z powrotem do Sejmu.
- Tak, tu jest Unia Europejska i bardzo się z tego cieszymy, ale przede wszystkim tu jest Polska - powiedział prezydent Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty