Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / ninocare (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ninocare (CC0 domena publiczna)
Tysiąc policjantów w Rzymie pilnuje, czy mieszkańcy, którzy po ponad 2 miesiącach mogą weekendowe wieczory spędzać w barach i na ulicach, nie łamią przepisu o zachowaniu bezpiecznej odległości i nie tworzą zbyt dużych zbiorowisk.
Niestety Włosi, zwłaszcza najmłodsi, chcą nadrobić stracony czas i nie zachowują ostrożności. Tak jest w całym kraju.

Życie nocne we Włoszech rozkwitło na nowo pięć dni po otwarciu barów, restauracji i klubów. Tysiące młodych wieczory spędza na ulicach z drinkami w ręku, w tłumie i bez maseczek. W kraju zaostrzono kontrole. W Rzymie posypały się pierwsze kary w modnych miejscach, między innymi w okolicy mostu Milvio. W Perugii zamknięto cały bar, a zaraz potem zarządzono w popularnej wśród młodych dzielnicy zamykanie lokali już o 21.00. Włodarze miasta i regionów obawiają się wzrostu liczby zakażeń po tym weekendzie.

Minister spraw wewnętrznych Włoch Luciana Lamorgese usprawiedliwia młodzież mówiąc, że lekceważeniu nakazów winna jest tak długa kwarantanna. Ma jednak nadzieję, że poczucie odpowiedzialności wróci, bo teraz bardziej niż kiedykolwiek trzeba być ostrożnym.

Tymczasem w Codogno, gdzie doszło do pierwszego we Włoszech zakażenia i które zamknięto jako pierwsze w kraju, sami bariści sprawdzają, czy klienci noszą maseczki i dbają o dystans. Jeśli nie - odmawiają obsługi.
Relacja Urszuli Rzepczak (Polsat News).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty