Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
Reklama
argum.eu

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W nocnym bombardowaniu Zaporoża zginęło 17 osób. Około 22.00 Rosjanie dokonali rakietowego ataku na miasto, trafiając w budynek infrastruktury, który stanął w ogniu.
Następnie rosyjskie siły okupacyjne wystrzeliły prawie tuzin kolejnych pocisków na Zaporoże. Według wstępnych danych, zniszczono 5 domów, a około 40 zostało uszkodzonych. Życie straciło 17 osób. Trwa akcja ratunkowa. Służby sprawdzają, czy pod ruinami domów nie ma zasypanych. Zaporoże jest poddawane zaciekłym atakom rakietowym wroga przez kilka dni z rzędu.

Miasto, liczące przed wojną około 720 tys. mieszkańców jest stolicą obwodu na południowym wschodzie kraju. 30 września władze Rosji bezprawnie ogłosiły aneksję części tego obwodu, która jest okupowana w wyniku rosyjskiej inwazji zbrojnej. Aneksję poprzedziły nielegalne i sfałszowane pseudoreferenda.

Ukraiński sztab generalny informuje o dużej aktywności Rosjan w Donbasie. Odparto tam kilkadziesiąt szturmów. Wcześniej o zaostrzeniu sytuacji na donieckim odcinku frontu informował prezydent Ukrainy. Ponadto w nocy Rosjanie ostrzelali dzielnice mieszkalne Zaporoża. Są zabici i ranni wśród cywilów.

Jak poinformował w porannym raporcie rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Sztupun, w ciągu minionej doby Rosjanie szturmowali około 40 razy. Najbardziej napięta sytuacja jest na kierunkach bachmuckim i awdijewskim, gdzie ukraińskie oddziały odparły 30 szturmów. Również prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wystąpieniu mówił o trudnej sytuacji na tym odcinku frontu. Powiedział, że na kierunku bachmuckim są toczone zacięte boje. Prezydent podkreślił odwagę i wytrwałość 93 brygady zmechanizowanej „Chołodnyj Jar”, którą przejawia właśnie na tym kierunku.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty