Mecz Paweł Ciaś - Renzo Olivo. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Paweł Ciaś. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Renzo Olivo. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pekao Szczecin Open 2015. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Żaden polski tenisista nie zdołał awansować do ćwierćfinału gry pojedynczej turnieju Pekao Szczecin Open. Ostatni z biało-czerwonych Paweł Ciaś przegrał w czwartek w drugiej rundzie z Argentyńczykiem Renzo Olivo 3:6, 1:6.
Po zaciętym pierwszym secie, w drugiej partii aktualny mistrz kraju od początku nie potrafił znaleźć recepty na dobrze grającego Argentyńczyka.

Czwartkowe spotkanie w drugim secie przy stanie 5:1 dla Olivo zostało przerwane z powodu opadów deszczu. Po prawie 20 minutach przerwy zawodnicy powrócili na kort, ale Argentyńczyk przy swoim serwisie wygrał gema i cały mecz.

W piątkowych ćwierćfinałach wystąpi trzech tenisistów z Hiszpanii, w tym największa gwiazda Pekao Szczecin Open Nicolas Almagro.

Polscy tenisiści pozostali już tylko w grze podwójnej szczecińskiego challengera. O awans do finału debla będą walczyć: wychowanek SKT Szczecin Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk, którzy zmierza się z Włochami: Federico Gaio i Alessandro Giannessim.