Mateusz Kowalczyk nie zdołał awansować do drugiej rundy gry pojedynczej tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Marco Cecchinato. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Trzy mecze i trzy porażki to dotychczasowy bilans polskich tenisistów w trzecim dniu turnieju Pekao Szczecin Open.
Swoje pojedynki w pierwszej rundzie przegrali w środę Mateusz Kowalczyk, Marcin Gawron i Kamil Majchrzak. Z tej trójki najlepiej zagrał Gawron, który po przegranym we wtorek pierwszym secie z Włochem Filippo Volandrim 3:6 w środę dzielnie walczył o sukces. Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik przegrywał już w drugiej partii 2:5 a mimo to obronił kilka piłek meczowych i doprowadził do remisu. Ostatecznie Marcin Gawron przegrał drugiego seta 5:7 i odpadł z turnieju.

- Jest mi bardzo przykro, bo bardzo lubię grać w Szczecinie i to mój ulubiony turniej. Cały czas wierzyłem, że wrócę do gry i odniosę zwycięstwo, ale zrobiłem wszystko co mogłem - powiedział Gawron.

Swoje pierwsze pojedynki przegrali także Mateusz Kowalczyk i Kamil Majchrzak. Kowalczyk uległ Włochowi Marco Cecchinato 3:6, 4:6. - Starałem się zrobić wszystko, żeby nawiązać walkę. Zawiódł mnie serwis, a rywal grał rewelacyjnie z głębi kortu - powiedział Kowalczyk.

Majchrzak przegrał z turniejową dwójką Holendrem Robinem Haase 1:6, 2:6.

Także porażką zakończył się pojedynek 18-letniego Huberta Hurkacza, który przegrał z rozstawionym z numerem pierwszym Hiszpanem Pablo Carreno Bustą.

Wieczorem na kortach przy al. Wojska Polskiego w pierwszej rundzie debla Mateusz Kowalczyk wraz z byłym zawodnikiem SKT Szczecin Tomaszem Bednarkiem zmierzy się z Brytyjczykami Nealem i Kenem Skupski.

O awans do ćwierćfinału powalczy jeszcze Grzegorz Panfil, który zmierzy się z ubiegłorocznym finalistą Pekao Szczecin Open Niemcem Janem-Lennardem Struffem.
Ostatecznie Marcin Gawron przegrał drugiego seta 5:7 i odpadł z turnieju.