Zawodniczki BKS Skorpion Szczecin i Spartakusa Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Nagrody wywalczone przez szczecińskie bokserki. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Bokserki ze Szczecina zdominowały Mistrzostwa Polski Juniorek w Grudziądzu. Zdobyły pięć medali - trzy złote i dwa brązowe, a także udało się przywieźć trzy dodatkowe nagrody. Tym samym w klasyfikacji medalowej BKS Skorpion Szczecin zajął pierwsze miejsce wśród 45 klubów.
Walcząca w wadze piórkowej Natalia Antczak została odkryciem mistrzostw i zdobyła złoty medal. To dopiero początek tłumaczy.

- Będę jeździła z kadrą narodową na obozy i we wrześniu mamy Mistrzostwa Europy. Nie po trenuję sześć lat, żeby nie mieć żadnych osiągnięć - mówi Antczak.

Z kolei wymarzony debiut sprawiła sobie Natalia Barbusińska. Reprezentantka Spartakusa Szczecin była najlepsza w wadze półśredniej, a także została najlepszą zawodniczką mistrzostw.

- Dziewczyny są ode mnie starsze. Miałam duże obawy, ale wszystko poszło po mojej myśli - mówi Barbusińska.

Bez niespodzianek było za to w wadze półciężkiej. Patrycja Kiwak brązowa medalistka mistrzostw świata, otrzymała nagrodę za najładniejszą walkę turnieju i obroniła tytuł mistrzyni polski. Za rok Kiwak będzie startować w seniorkach.

- No i znowu będziemy rozmawiać o moim złotym medalu i na pewno będziemy świętować - zapowiada Patrycja Kiwak.

Dwa brązowe medale wywalczyły Aleksandra Kondej i Olga Moczała.

Zawodniczki trenują dwa razy dziennie pod okiem Marcina Stankiewicza i Karola Chabrosa. Oprócz tego normalnie się uczą w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.