Stefana Veljković - środkowa Chemika Police. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W środę drugie finałowe spotkanie Chemika Police i Atomu Trefla Sopot w rywalizacji o mistrzostwo Polski. Policzanki prowadzą 1:0 w serii.
We wtorek Chemik wygrał 3:1. Powinien zakończyć te spotkanie w trzech setach, ale wysoko prowadząc w trzeciej partii popełnił kilka błędów z rzędu i sopocianki nieoczekiwanie wygrały w walce na przewagi. Ostatni set to już była deklasacja. Policzanki wygrały do 9. Jak będzie w środowym spotkaniu?

- Myślę, że kluczem jest kontratak. Kto lepiej gra blokiem, w obronie ten wygra ten mecz. Nikt w naszym zespole nie spodziewa się, że Atom położy się i odda nam mistrzostwo za darmo. Dziewczyny i sztab trenerski cały czas musi być maksymalnie skoncentrowany i zmobilizowany na wszystkich elementach, by odnieść drugie zwycięstwo w Szczecinie - mówi trener Chemika Jakub Głuszak.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w hali Azoty Arena przy ulicy Szafera w Szczecinie.
Trener Jakub Głuszak o drugim meczu Chemika z Atomem.