Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Reprezentacja Walii wygrała z Rosją 3:0 w meczu grupy "B" podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy odbywających się we Francji.
Walijczycy prowadzili od 11. minuty - po golu Aarona Ramsey'a. Nie minęło 10 minut, a Neil Taylor podwyższył na 2:0. To była pierwsza w karierze bramka lewego obrońcy w reprezentacji.

Wiele wskazywało na to, że to początek demolowania Sbornej. Jednak Walijczycy, mimo stwarzanych sytuacji, zagubili gdzieś skuteczność. Do przerwy Walia wygrywała z Rosją 2:0, a po przerwie - w 67. minucie - swojego trzeciego gola w imprezie strzelił Gareth Bayle.

Co ciekawe, posiadanie piłki w 80. minucie było 50 do 50, a jednak 11 celnych strzałów Walijczyków i tylko dwa Rosjan pokazywały prawdziwe oblicze tego meczu. Ostatecznie Walia pokonała Rosję 3:0 i wygrała grupę "B" mając sześć punktów. Na drugim miejscu jest Anglia z pięcioma punktami, trzecia jest Słowacja z czterema, a na ostatnim miejscu uplasowała się Rosja z jednym punktem.

Więcej o ME można poczytać w naszym specjalnym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.