Anglia zremisowała ze Słowacją 0:0 w meczu grupy "B" podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy odbywających się we Francji.
Gdyby w tym meczu Anglia pokonała Słowację, Polska miałby już pewny awans do jednej ósmej turnieju.

Mimo olbrzymiej przewagi Anglików w strzałach, Słowacy dobrze, a przede wszystkim szczęśliwie się bronili. Według statystyk UEFA, w 85. minucie Anglicy mieli przeprowadzonych 55 groźnych ataków, przy zaledwie 15 Słowaków. Anglia oddała 23 strzały na bramkę rywali, Słowacja tylko trzy. Ostatecznie starcie w Saint-Étienne zakończyło się bezbramkowym remisem.

Do 57. minuty meczu na boisku przebywał zawodnik warszawskiej Legii - Ondrej Duda.

Grupę "B" wygrali Walijczycy mający sześć punktów. Druga jest Anglia z pięcioma punktami, trzecia Słowacja z czterema, a ostatnia - Rosja z jednym punktem.

Więcej o EURO 2016 można poczytać w naszym specjalnym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.