Kamil Majchrzak jako pierwszy z polskich tenisistów awansował do drugiej rundy turnieju Pekao Szczecin Open. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Kamil Majchrzak jako pierwszy z polskich tenisistów awansował do drugiej rundy turnieju Pekao Szczecin Open. 18-letni zawodnik pokonał we wtorek Chorwata Antonio Veića 6:2, 2:6, 6:4.
Po spotkaniu Kamil Majchrzak przyznał, że nie spodziewał się zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem. - Rywal jest wyżej w rankingu, jest bardziej doświadczony, ale w pierwszym secie zdominowałem go. W drugim secie trochę się pogubiłem, a w trzeciej partii utrzymałem serwis do końca - powiedział Majchrzak.

Kolejnym rywalem Majchrzaka w Szczecinie będzie Francuz Alex Michon.

O awans do drugiej rundy walczył dzielnie Rafał Teurer, ale rywal z Francji Matias Bourgue okazał się lepszy i Polak przegral 4:6, 6:4, 3:6.

A w wieczornym meczu dnia ubiegłoroczny ćwierćfinalista Pekao Szczecin Open Grzegorz Panfil zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Niemcem Dustinem Brownem.

Z turniejem pożegnali się natomiast Marcin Gawron, Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk, którzy przegrali we wtorek swoje pojedynki w pierwszej rundzie.

Polecamy nasz specjalny serwis: radioszczecin.pl/tenis.
Po spotkaniu Kamil Majchrzak przyznał, że nie spodziewał się zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem.