Lech - Błękitni 5-1. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Walka o finał Pucharu Polski - relacja tekstowa. Relacje Artura Dyczewskiego na naszej antenie.
Zaczęło się bardzo dobrze, ale po czerwonej kartce dla Kosakiewicza było coraz gorzej. Niemniej ambicją piłkarze Błękitnych mogliby obdzielić pół ekstraklasy. Dziękujemy. Dobranoc. Już niebawem na radioszczecin.pl wywiady, zdjęcia i wideo.
120 min. KONIEC. Lech - Błękitni 5-1. Kibice ze Stargardu na stojąco oklaskują swoich piłkarzy.
120 min. ktoś liczył rzuty rożne? My nie. Chyba 20 korner dla Lecha.
119 min. Lech wciąż przy piłce...
118 min. w pole karne dośrodkowywał Kownacki, piłkę złapał Ufnal.
117 min. Lech powoli rozgrywa piłkę. Nie spieszy im się.
115 min. Błękitni próbują jeszcze grać pressingiem i udaje im się zabrać piłkę. Tylko na moment.
113 min. strzelał Darko Jevtić, ale bardzo niecelnie.
110 min. pewnie najgorzej czuje się teraz Kosakiewicz, który musiał za dwie żółte kartki opuścić boisko. Drugą kartkę dostał po faulu na Trałce, ale pierwszą po niepotrzebnej próbie symulowania, kiedy to upadł po starciu z Keitą. Obaj dostali wtedy po kartce.
109 min. rzut rożny dla Lecha, piłkę przejmują Błękitni.
106 min. w 40 sekundzie dogrywki pada GOL dla Lecha. jest 5-1. Po dośrodkowaniu bramkę zdobywa Kownacki. Bramkarz Błękitnych niepotrzebnie próbował przeciąć podanie.
106 min. ostatnie 15 minut. Oklaski od kibiców ze Stargardu.
105 min. KONIEC pierwszej części dogrywki.
104 min. rzut wolny dla Błękitnych, dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę łapie bramkarz.
103 min. wciąż atakuje Lech, mimo, że awans ma teraz zapewniony.
101 min. "jesteśmy z wami" - skandują kibice ze Stargardu.
100 min. znowu rożny dla Lecha i ... GOL. 4-1. Bramkę zdobył Tomasz Kędziora. Koniec marzeń o finale?
98 min. dobrą akcję z kontry mieli Błękitni, ale Wiśniewski przegrał pojedynek z obrońcą Lecha. Kibice ze Stargardu sugerowali faul.
97 min. rzut rożny dla Lecha... Ufnal mija się z piłką, znowu rzut rożny.
96 min. W Błękitnych zmiana, z boiska zszedł Fadecki, w jego miejsce wchodzi Sebastian Inczewski.
95 min. po krótkiej przerwie z autu zaczynają Błękitni, niestety tracą piłkę.
93 min. leży Fadecki, chyba łapią go skurcze, na boisko wbiegają lekarze.
92 min. po rzucie rożnym i niecelnej główce piłka ląduje za bramką Ufnala. Wznawiają stargardzianie, ale piłka jak bumerang wraca do Lechitów.
91 min. zaczęła się pierwsza część dogrywki, jak zwykle atakuje Lech, rzut rożny...
Błękitni - piłkarze, masażyści, trenerzy, cały sztab, ostatnia narada w kółku, okrzyk i do boju.
94 min. KONIEC. 3-1. Dogrywka. Co by się dalej nie działo BRAWA dla Błękitnych! Widać różnicę w umiejętnościach, ale stargardzianie grają bardzo ambitnie.
93 min. nieco chaotyczne ataki Lecha, równie chaotyczna obrona Błękitnych.
92 min. Lech bezskutecznie próbuje sforsować obronę, Błękitni wybijają piłkę jak najdalej od pola karnego.
90 min. sędzia doliczył 4 minuty. Dogrywka?
90 min. rzut wolny dla Błękitnych 40 metrów od bramki Lecha... piłkę łapie Gostomski.
89 min. nieudane zagranie w pole karne Błękitnych, piłka w rękach Ufnala.
87 min. Błękitni w ataku, drugi aut blisko narożnika. Z piłką wychodzi Lech, groźna kontra, obrońca Błękitnych wybija na aut.
86 min. "Obrona Częstochowy". Strzelał Hamalainen, broni Ufnal.
84 min. była szansa dla Błękitnych. Strzelał Poczobut, niestety niecelnie.
82 min. Darko Jevtić ukarany żółtą kartką za faul na Wiśniewskim.
82 min. doping kibiców robi wrażenie. Hałasują przez cały mecz.
81 min. Błękitni na połowie Lecha, po raz drugi z autu Ariel Waszczyk. Próba strzału, piłka utknęła jednak w nogach obrońców.
79 min. niebezpieczne podanie głową obrońców Błękitnych do bramkarza, ten na szczęście był szybszy od napastnika Lecha.
78 min. na spalonym Ubiparip. Zaczynają Błękitni, ale znów piłkę przejmuje Lech.
76 min. rzut rożny dla Błękitnych, piłkę wypiąstkował bramkarz Lecha.
73 min. GOL dla Lecha. 3-1. Kownacki uderza głową, piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła Ufnala i wpadła do siatki... Straty ze Stargardu wyrównane.
73 min. druga zmiana w Lechu. Schodzi Linetty, wchodzi Ubiparip.
71 min. rzut wolny dla Lecha z prawej strony, piąstkuje Ufnal, aut dla Lecha.
69 min. kolejny rzut rożny dla Lecha, na szczęście dla Błękitnych, po główce któregoś z Lechitów piłka mija bramkę.
68 min. Wojtasiak jednak schodzi. W jego miejsce wszedł Radosław Wiśniewski.
67 min. po rzucie rożnym znowu groźnie pod bramką Błękitnych. Po strzale Hamalainena piłka minimalnie mija słupek.
66 min. z ostrego konta próbował Kownacki, ale znakomicie obrobił Ufnal.
65 min. Wojtasiaka łapią skurcze. Leży za linią boczną boiska. Błękitni grają 9 na 11.
63 min. tylko na chwilę Błękitni w polu karnym Lecha, po wrzucie z autu piłkę przejmują jednak poznańscy obrońcy.
61 min. żółta kartka dla Formelli.
57 min. prawdziwe oblężenie bramki Ufnala. Kolejny rzut rożny. W zamieszaniu strzelał Jevtić, na szczęście piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
56 min. strzelał Linetty, ale ponad bramką Błękitnych.
56 min. za kontuzjowanego Pawłowskiego wszedł Darko Jevtić.
55 min. rzut rożny dla Lecha, Błękitni wybijają, drugie dośrodkowanie Lechitów ląduje za bramką.
54 min. zmiany nie ma, Pawłowski za boiskiem, czyli choć przez chwilę 10 na 10.
53 min. Pawłowski kontuzjowany. Lekarze sygnalizują zmianę
52 min. znowu główkował Pawłowski - obok bramki
52 min. Lech się nie spieszy. Jakby byli pewni, że zdobędą jeszcze 2 bramki...
51 min. bezbłędnie broni Ufnal
50 min. będzie rzut wolny z 30 metrów dla Lecha. Piłkę ustawia Barry Douglas...
49 min. kibice Błękitnych piszą w przerwie na FB: 45 minut do Warszawy. My wierzymy!
48 min. brzydki faul Formelli. Nie ma kartki dla Lechity. Trener Błękitnych "wychodzi z siebie". Upomina go sędzia.
47 min. pierwsza groźna akcja Lecha. Piłkę w polu karnym przechwytuje Ufnal.
47 min. Organizatorzy podają, że mecz ogląda na stadionie 18461 widzów.
46 min. Zaczyna Lech.

Za chwilę zacznie się druga połowa. Piłkarze obu drużyn już na płycie. Niestety stargardzianie w "10" po dwóch żółtych kartkach Kosakiewicza.

Lech dominował, ale nie była to różnica klas. Czerwona kartka dla Kosakiewicza popsuła mecz Błękitnym.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. 2-1 dla Lecha.

45 min. sędzie przedłuża pierwszą połowę o 1 minutę. Wciąż w natarciu Lech.

44 min. GOL dla Lecha. 2-1. Bramkę po wrzutce w pole karne zdobywa Dariusz Formella.

43 min. Linetty leży, na murawie lekarze. Gramy dalej, piłka dla Lecha.

42 min. Lech przy piłce, ale nie są to jakieś szaleńcze ataki.

40 min. Strzelał Formella, Ufnal broni. Piłka Błękitnych.

39 min. Lech atakuje, ale znów traci piłkę po błędzie Pawłowskiego.

38 min. Linetty strzela sprzed pola karnego, ale piłka mija słupek bramki Błękitnych.

36 min. chwila przerwy. Faul Linettego na Fadeckim.

34 min. GOL dla Lecha. 1-1. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobywa Paulus Arajuuri.

31 min. zmiana w Błękitnych. Za Roberta Gajdę wchodzi Patryk Baranowski.

29 min. Jarosław Piskorz drugi trener Błękitnych odesłany na trybuny. Robi się nerwowo.

28 min.niestety Błękitni grają w "10". Drugą żółtą kartkę za faul na Łukaszu Trałce dostał Kosakiewicz. Okazuje się, że Kosakiewicz również dostał żółtą kartkę we wcześniejszym starciu z Keitą.

27 min. zmiana w Lechu. Schodzi Keita, wchodzi Dariusz Formella.

26 min. dośrodkowanie z lewej strony pewnie łapie Ufnal.

25 min. piłkarze Lecha trochę przybici prowadzeniem Błękitnych. Coraz częściej popełniają błędy.

19 min. GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Błękitni prowadzą 1-0!!!!
Po kontrze i podaniu Fadeckiego bramkę zdobył Piotr Wojtasiak! Kibice Błękitnych szaleją!

16 min. Muhamed Keita dostał żółtą kartkę za uderzenie w twarz Łukasza Kosakiewicza.
To druga kartka dla piłkarzy z Poznania.

14 min. Hamalainen mógł być sam na sam, ale piłkę sprzed nosa wybił mu Liśkiewicz.

13 min. Błękitni próbują grać pressingiem. Lechici się gubią, piłka w aut, ale po chwili znowu akcja jest na połowie stargardzian.

10 min. Faul Arajuuriego. Rzut wolny dla Błękitnych. Niestety po chwili tracą piłkę.

8 min. bramka dla Lecha..., ale na spalonym był Dawid Kownacki. Wciąż 0-0. Błękitni prawie nie dotykają piłki.

6 min. Ufnal faulowany przy wybijaniu piłki. Kownacki z Lecha dostał za to żółtą kartkę.

5 min. Po rzucie rożnym Kamiński z dwóch metrów próbował głową zdobyć bramkę. Maciej Gostomski obronił.

4 min. Zgodnie z oczekiwaniami Lech mocno atakuje. Kasper Hamalainen z narożnika pola karnego niemal przelobował bramkarza Błękitnych. Rzut rożny.

2 min. Lech bardzo groźnie. Pawłowski nie trafia do bramki z 11 metrów

20.46 pierwszy gwizdek za nami, zaczęli Błękitni.

20.43 - doping Lechitów coraz głośniejszy, cały stadion skanduje, ale kibice Błękitnych nie dają się zagłuszyć.

20.35 - kibice Lecha wywiesili transparent: Dla was żel, fury i kasa. Dla nas wstyd.

20.31 Piotr Reiss, były snajper Lecha - "Nie wyobrażam sobie dziś innego scenariusza jak kilka strzelonych przez nas bramek. Wygramy zdecydowanie".

20.25 sporo wolnych miejsc na stadionie. Jak dotąd pełne tylko sektory z kibicami Błękitnych i "imperium poznańskie"

20.07 - obie drużyny rozgrzewają się już na boisku. Na trybunach kilka tysięcy kibiców ze Stargardu.
Składy drużyn:
Lech Poznań - Maciej Gostomski (br), Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas (obrońcy), Szymon Pawłowski Karol Linetty, Łukasz Trałka, Muhamed Keita, Kasper Hamalainen (pomocnicy), Dawid Kownacki (napastnik)
Trener - Maciej Skorża
Rezerwa - Krzysztof Kotorowski, Tamas Kadar, Vojo Ubiparip, Darko Jevtić, Jakub Serafin, Luis Henriquez, Dariusz Formella
Błękitni Stargard - Marek Ufnal (br), Ariel Wawszczyk, Tomasz Pustelnik, Marek Liśkiewicz, Łukasz Kosakiewicz (obrońcy), Bartosz Flis, Piotr Wojtasik, Bartłomiej Poczobut, Rafał Gutowski, Wojciech Fadecki (pomocnicy), Robert Gajda (napastnik)
Trener - Krzysztof Kapuściński
Rezerwa - Andrzej Budnik, Patryk Baranowski, Sebastian Inczewski, Kamil Zieliński, Radosław Wiśniewski, Maciej Więcek, Oskar Fijałkowski
Sędzia główny - Paweł Gil, boczni - Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski (wszyscy Lublin)

Niespełna 30 minut do meczu. W poznańskim Radiu Merkury piłkarze i menadżer Lecha mówią jasno: "To nie jest mecz o honor, o zmazanie plamy z zeszłego tygodnia, kiedy Lech przegrał w Stargardzie 1-3. Żeby zapomnieć o tej porażce musimy zdobyć Puchar Polski." Lech pięciokrotnie wygrywał PP. Dla Błękitnych awans do półfinału to największy sukces w historii klubu.