Przerwana została seria zwycięstw piłkarzy Pogoni w ekstraklasie, ale szczecinianie zajmują siódme miejsce w tabeli i będą walczyć w grupie mistrzowskiej o medale Mistrzostw Polski.
Portowcy w 30 kolejce rozgrywek przegrali w stolicy z Legią Warszawa 1:2. Do przerwy po bramce Łukasza Zwolińskiego z 3 minuty Pogoń prowadziła 1:0. W drugiej połowie do remisu w 51 min. doprowadził Brazylijczyk Guilherme, a zwycięskiego gola dla lidera ekstraklasy w 70 minucie strzelił Igor Lewczuk. Portowcy kończyli mecz w osłabionym składzie, bo w doliczonym czasie gry Michał Janota otrzymał czerwona kartkę.

Po trzech z rzędu zwycięstwach szczecińska drużyna doznała pierwszej porażki pod wodzą trenera Czesława Michniewicza. Pomimo przegranej w Warszawie, Pogoń po podziale tabeli zagra w grupie mistrzowskiej, bo porażki doznali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy ulegli Lechowi Poznań 0:2.

W pierwszym pojedynku drużyn walczących o mistrzostwo Polski Pogoń 9 lub 10 maja zmierzy się w Szczecinie z ósmą po rundzie zasadniczej Lechią Gdańsk.