ogłoszenie

Piłkarze ręczni Pogoni wygrali towarzyski turniej w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze ręczni Pogoni wygrali towarzyski turniej w Szczecinie. W sobotę drużyna trenera Rafała Białego w finałowym meczu pokonała Zagłębie Lubin 24:20, choć do przerwy przygrywała 9:10.
Do zwycięstwa szczecińską siódemkę poprowadził zdobywca dziewięciu bramek w tym pojedynku, Łukasz Gierak.

Rozgrywający Pogoni przyznał, że o sukcesie zadecydowała skuteczna gra w końcówce spotkania.

- Początek meczu trochę przespaliśmy, Zagłębie skoczyło na cztery bramki. Potem wyszliśmy na prowadzenie i tego zwycięstwa już nie oddaliśmy - mówi Gierak. - Myślę, że ta skuteczna obrona w drugiej połowie i szybkie kontry doprowadziły do tego, że udało nam się odrobić i ten mecz wygrać.

Trzecie miejsce w szczecińskim turnieju zajęła drużyna Oranienburger SV, która pokonała innego trzecioligowca z Niemiec - Stralsunder 20:16.