Piłkarze ręczni Pogoni w dobrej formie na początku rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze ręczni Pogoni w dobrej formie na początku rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Szczecinianie, po remisie z Vive Tauron Kielce, pokonali w sobotę Zagłębie Lubin 22:21, choć do przerwy przegrywali 5:13.
Drużyna trenera Rafała Białego po słabej pierwszej odsłonie niemal koncertowo zagrała w drugiej połowie.

W bramce "portowców" kapitalnie interweniował Bośniak Edin Tatar, a jego koledzy systematycznie odrabiali straty. Na pięć minut przed końcową syreną był remis 19:19.

W dramatycznej końcówce wygraną Pogoni - skutecznymi rzutami - zapewnili Mateusz Zaremba i Łukasz Gierak.

Po meczu doszło do małego zamieszania w hali w Lubinie, gdzie zgasło światło. Po usunięciu awarii okazało się, że szczypiorniści Zagłębia, aby formalnie i oficjalnie zakończyć pojedynek muszą jeszcze wykonać rzut wolny z własnej połowy. Rezultat nie uległ już zmianie i Pogoń zdobyła dwa punkty w Superlidze.

Kolejny ligowy mecz piłkarze ręczni Pogoni rozegrają w środę. W Szczecinie zmierzą się z Gwardią Opole.