Kibice przed meczem Niemcy - Ukraina. Fot. UEFA Twitter
W Lille Niemcy lepsi od Ukraińców 2:0 i objęli prowadzenie w polskiej grupie C Mistrzostw Europy we Francji.
W pierwszej połowie mecz był bardzo otwarty, prowadzony w szybkim tempie i musiał się podobać kibicom. Niemcy od początku dyktowali warunki na boisku, ale już w 4. minucie Konoplanka mógł zaskoczyć Manuela Neuera.

Co nie udało się Ukraińcom - zrobili nasi zachodni sąsiedzi. W 19. minucie dośrodkowanie Toniego Krossa wykorzystał Shkodran Mustafi, który główką trafił do siatki.

Ostatni kwadrans to już odważna gra żółto-niebieskich. Ukraińcy mieli kilka bramkowych okazji, gola nawet strzelili, ale sędzia go nie uznał, bo dopatrzył się spalonego.

Druga połowa już spokojniejsza. Zespoły jakby się wystraszyły, że nie wytrzymają tempa, które zademonstrowały przed przerwą. Niemcy nie chcieli się zepchnąć do defensywy, a Ukraińcy nie za bardzo mieli pomysł, by zaskoczyć ich bramkarza. Czystych sytuacji było mało.

Jedną z nich w 87. zmarnował Mesut Ozil. Pomocnik wyszedł do sytuacji sam na sam, ale nie zdołał pokonać Andrija Piatowa. W ostatnich minutach Ukraińcy odkryli się, w 92. minucie mieli nawet rzut rożny, ale po nim wyszła kontra Niemców, którą świetnie sfinalizował chwilę wcześniej wprowadzony Bastian Schweinstieger.

W czwartek wielkie starcie Polska kontra Niemcy. Kto wygra - będzie już pewny gry w 1/8 finału EURO.

Na czas mistrzostw Radio Szczecin przygotowało specjalne serwisy informacyjne o EURO. O ME można też poczytać w naszym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.

Niemcy - Ukraina 2:0 (1:0)
1:0 - 19. Shkodran Mustafi
2:0 - 92. Bastian Schweinstieger

Niemcy: Neuer - Hoewedes, Boateng, Mustafi, Hector - Khedira, Kroos - Mueller, Oezil, Draxler (78. Schuerrle) - Goetze (90. Schweinstieger).

Ukraina: Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Rakicki, Szewczuk - Sydorczuk, Stepanenko - Jarmolenko, Kowalenko (74. Zinczenko), Konoplanka Ż - Zozulja (66. Selezniow).