Mecz Polska-Niemcy na EURO 2016. Fot. Foto Olimpik/x-news
Reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami 0:0 w swoim drugim meczu podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji.
Początek spotkania zdecydowanie należał dla Mistrzów Świata. W 10. minucie posiadanie piłki wynosiło: 79 do 21 dla naszych rywali. Po kwadransie: cztery strzały Niemców, zero Polaków.

W 3. minucie żółtą kartką ukarany został Sami Khedira. To konsekwencja agresywnej gry w środku pola.

Po 20 minutach mecz się wyrównał. Polacy zaczęli dochodzić do sytuacji w polu karnym Niemców. Nasze strzały były jednak blokowane.

W 34. minucie żółtą kartkę zobaczył Mesut Oezil, a w samej końcówce - Krzysztof Mączyński.

Drugą połowę Polacy zaczęli od dobrych sytuacji dla siebie i dla Niemców. Naszą zmarnował Arkadiusz Milik. W 57. minucie meczu żółty kartonik - za faul w środku pola - zobaczył Kamil Grosicki.

W 59. minucie biało-czerwoni dobrze rozegrali rzut wolny, ale Arkadiusz Milik oddał minimalnie niecelny strzał. Obrona Polaków nie popełniała błędów, a Niemcy kolekcjonowali żółte kartki. W 68. minucie ukarany został Jerome Boateng.

Do 80. minuty Polacy nie oddali celnego strzału na bramkę Niemców. Nasi rywale mieli ich trzy. Wykonali też siedem rzutów rożnych przy naszych dwóch. W 85. minucie z rzutu wolnego próbował Kamil Grosicki, ale piłka przeleciała nad bramką. Wychowanek Pogoni Szczecin opuścił boisko w 87. minucie. Zmienił go Sławomir Peszko, który dostał żółtą kartkę za faul w narożniku boiska na Mesucie Özilu.

Po tym meczu biało-czerwoni w grupie "C" mają na swoim koncie cztery punkty. Tyle samo co Niemcy.

Polska - Niemcy 0:0

Polska: Łukasz Fabiański, Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Jakub Błaszczykowski (80. Bartosz Kapustka), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (76. Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (87. Sławomir Peszko), Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Niemcy: Manuel Neuer, Benedikt Hoewedes, Jerome Boateng, Mats Hummels, Jonas Hector, Mesut Oezil, Sami Khedira, Toni Kroos, Julian Draxler (72. Mario Gomez), Thomas Mueller, Mario Goetze (66. Andre Schuerrle).