ogłoszenie

Alicja Fiodorow (na zdj. z lewej) była druga w biegu na 100 metrów a Anna Trener-Wierciak zajęła trzecie miejsce w skoku w dal. Fot. twitter.com/alicjafio
Biało-czerwoni mają już na swoim koncie osiem medali w tym podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W kolekcji jest jeden złoty, sześć srebrnych i jeden brązowy krążek.
W nocy z niedzieli na poniedziałek na podium stanęły lekkoatletki. Alicja Fiodorow była druga w biegu na 100 metrów a Anna Trener-Wierciak zajęła trzecie miejsce w skoku w dal.

Medalowe żniwa w tenisie stołowym rozpoczęła Krystyna Siemieniecka, która po finałowej porażce z Ukrainką Natalią Kosminą wywalczyła srebrny krążek.

Medalowy dorobek powiększą kolejni nasi reprezentanci w tenisie stołowym, którzy awansowali już do finału. O złoty medal walczyć będą Natalia Partyka, Rafał Czuper i Patryk Chojnowski ze Startu Szczecin. W wieczornym finałowym pojedynku rywalem broniącego mistrzowskiego tytułu z Londynu Chojnowskiego będzie Chińczyk Yang Ge.