Piotr Lisek. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piotr Lisek zajął drugie miejsce w ostatnim w tym sezonie konkursie skoku o tyczce w zawodach Diamentowej Ligi w szwajcarskim Zurychu.
Ex aequo z zawodnikiem OSOT-u Szczecin był drugi z naszych reprezentantów - Paweł Wojciechowski. Obaj Polacy uzyskali 5 metrów i 80 centymetrów. Biało-czerwoni tyczkarze przegrali jedynie z mistrzem świata Samem Kendricksem, który zaliczył 5,87.

Amerykanin za zwycięstwo w Diamentowej Lidze w skoku o tyczce dostał 50 tysięcy dolarów nagrody. Lisek wraz z Wojciechowskim za zajęcie drugiego miejsca otrzymali po 15 tysięcy dolarów.

W Szwajcarii w mityngu Diamentowej Ligi startował także wychowanek UKL-u Ósemka Police Marcin Lewandowski, który w biegu na 1500 metrów zajął dziewiąte miejsce.