ogłoszenie

Asafa Powell z Jamajki jest pierwszym sportowcem, który w Polsce w biegu na 100 metrów uzyskał czas poniżej 10 sekund.
Podczas mityngu Pedro's Cup w Szczecinie Powell, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie, pokonał 100 metrów w 9,89 sekundy. Na stadionie imienia Wiesława Maniaka konkurs skoku o tyczce wygrała Monika Pyrek. Tyczkarka MKL-u Szczecin przyznała jednak, że zwycięstwo nie przyszło łatwo. - Chciałam wygrać u siebie i bardzo się cieszę, że przyszło tylu szczecińskich kibiców, żeby zobaczyć gwiazdy krajowe i światowe - powiedziała Monika Pyrek.

Oprócz Moniki Pyrek z polskich lekkoatletów zwycięstwa odnieśli także Michał Bieniek w skoku wzwyż, Marek Plawgo na 400 metrów, Paweł Czapiewski w biegu na 800 metrów i Tomasz Szymkowiak w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Mistrz olimpijski z Pekinu Tomasz Majewski zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą. Nasz kulomiot zaledwie o dwa centymetry przegrał z Amerykaninem Christianem Cantwellem. Była to pierwsza porażka Majewskiego na zawodach rozgrywanych na stadionie w Szczecinie. - Tu pierwszy raz zostałem mistrzem Polski, a teraz niestety drugi - mówił Majewski.

Inny polski medalista z Pekinu Piotr Małachowski zajął drugie miejsce w rzucie dyskiem. Lekkoatletyczny mityng Pedro's Cup na stadionie przy ulicy Litewskiej obserwowało ponad cztery tysiące widzów.