Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Pokémon Café Mix
Pokémon Café Mix
Pokémon Café Mix już jest. Co kryje się za tajemniczą nazwą? Możemy wywnioskować, że będą Pokemony i będzie kawiarnia. Brawo! Bo w tej grze wcielamy się we właściciela tytułowego lokalu. Gra jest dostępna za darmo na konsolę Nintendo Switch ale również na innych urządzeniach mobilnych na Androidzie i iOS. To świetne wiadomości dla fanów barwnych stworków z uniwersum Pokémon. Twórcy dają graczom mini produkcję, która nie zajmuje wiele czasu. To raczej taka gra na krótkie, kilkunastominutowe sesje. Dobry zabijacz czasu w którym rozwijanie swojej kawiarni przewija się razem z rozwiązywaniem zagadek logicznych i zręcznościowych.

Grę pobraliśmy bezpłatnie z cyfrowego sklepu producenta konsoli.
GIERMASZ-Recenzja Pokémon Café Mix

Grę zaczynamy więc od przygotowania się do wielkiego otwarcia lokalu. Pierwsze z czym musiałem się zmierzyć to mini-gra w której musiałem połączyć te same stworki. Po ich połączeniu znikają one z ekranu i dzięki temu mogłem zabrać się za następne. W fabule chodzi tymczcasem o przygotowanie pierwszych zamówień, które mają opuścić progi naszej knajpki. Generalnie mini-gry polegają właśnie na łączeniu takich samych Pokemonów. Z kolejnymi etapami zagadki stają się coraz trudniejsze. Z rozwiązaniem zadań wiąże się przygotowanie posiłku bądź napoju dla naszych klientów.

Zapomniałem dodać, że tymi klientami są właśnie Pokemony. Stworki przychodzą, składają zamówienia i okazują swoją aprobatę, jeżeli zostaną odpowiednio obsłużone. Jeżeli bardzo spodoba im się w naszej restauracji to mogą nawet dołączyć do zespołu pracowników lokalu i pomagać w rozwiązaniu coraz trudniejszych mini-gier. Na przykład Charmander, który włada ogniem, może usunąć z planszy część puzzli. Dzięki temu będzie łatwiej rozwiązać zagadkę. Na przykład Squirtle może być mistrzem jeśli chodzi o czynności związane z małymi talerzami, natomiast Starly będzie nam mógł ułatwić osiągnięcie wysokiego wyniku w konkretnej mini-grze.

Oczywiście zarówno na konsoli Nintendo Switch jak i na urządzeniach mobilnych (sprawdziłem) - można korzystać z dotykowego ekranu. Wszystko działa bez zarzutów. W sumie nie napotkałem żadnych błędów podczas rozgrywki w Pokémon Café Mix. Nie miałem problemów ze sterowaniem ani ze zrozumieniem o co chodzi. Trudno, żeby ta gra była skomplikowana, skoro jest skierowana głównie dla najmłodszych odbiorców. To właśnie pod ich kątem powinniśmy ocenić tę grę. Pokémon Café Mix jest bardzo kolorowy. Barwne, uśmiechnięte postacie aż zachęcają młodego człowieka do grania.

Tytuł od The Pokemon Company zajmuje zaledwie 112 Megabajtów. To niedużo, biorąc pod uwagę obecną średnią prędkość transferu danych, bardzo szybko gra może znaleźć się na Waszej konsoli lub smartfonie. Myślę, że to wręcz idealny tytuł dla najmłodszych, zakochanych w kolorowych stworkach. Tak jak wspominałem, gra jest darmowa. To świetny tytuł, który może służyć jako pożeracz czasu. Mało skomplikowana gra dla mniej wymagających graczy.
 

Zobacz także

2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Marvel's Midnight Suns [Xbox Series X] To jedna z tych produkcji, do których nie można podchodzić uprzedzonym. W komentarzach pod jej zapowiedziami było sporo marudzenia, że "co to za karty, że… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Need for Speed: Unbound [Xbox Series X] Idealny start, zapach palonej gumy roznosi się po dzielnicy i ruszając z szóstej pozycji już po chwili siedzę na zderzaku drugiego w stawce Lamborghini Murciélago… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 The Callisto Protocol [Xbox Series X] Jedna z głośniejszych premier tego roku. To na pewno. Duchowy następca Dead Space? Tu już bym się kłócił. Horror? Owszem. Chwilami. Na pewno jednak solidna… » więcej
12345