Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 19.12.20
Jednak szybko poszło... gdy (pamiętacie jeszcze?) wcale nie tak dawno temu wrażenie robiły ekrany o przekątnej 46 cali, to w dzisiejszych czasach 65 powoli stało się normą - a tu jeszcze gigant tego rynku pokazuje wyświetlacz o przekątnej 110 jak całkiem mały... I w dodatku w zupełnie nowej technologii - Radek Lis wyjaśnia, o co dokładnie chodzi w tych MikroLED-ach. Tylko cena jest zabójcza... Poza tym, rozmawiamy między innymi nowym podatku i problemach muzyków ze streamingiem.
GIERMASZ-Technologie na 12.12.20
Gdy nie tak dawno ironizowaliśmy, jak to szlachetnie korporacja z nadgryzionym jabłkiem w logo chce dbać o klimat - i nasze portfele - spodziewaliśmy się jednakowoż, że znajdzie naśladowców. I proszę, ci sami, którzy kpili z konkurencji, teraz też zamierzają odchudzić sprzedawane zestawy smartfonów z ładowarek i słuchawek. Brawo! - że tak zażartujemy przez zaciśnięte zęby. Poza tym, z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem rozmawiamy między innymi o problemach z dostępnością kart graficznych.
GIERMASZ-Technologie na 05.12.20
Dawno, dawno temu, jeszcze w latach 90-tych, ta instalacja służyła także jako scenografia do hitowej serii filmów o super-agencie. Ale czas płynie nieubłaganie - i niegdyś największy teleskop na świecie jest obecnie kupą gruzu. Co się stało, opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Poza tym, między innymi, punktujemy chciwość pewnego koncernu, który nabijał swoich klientów w butelkę. I dostali karę, chociaż, przy ich zarobkach to nie jest jakaś wygórowana kwota. A na koniec o pewnym serwisie streamingowym rozmawiamy.