Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 29.01.22
W czasie, gdy zewsząd słyszymy o zagrożeniu dla klimatu dla naszej planety, oczywiście możni tego świata starają się wymyślić sposoby, by temu zapobiec. Tyle, że my tym możnym korporacjom średnio wierzymy... Dyskutujemy o tym z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Skąd ten temat? Okazało się bowiem, że według badań, ci, którzy mają auta elektryczne, zwracają uwagę na praktyczne aspekty ich wykorzystania - a te są, powiedzmy, dyskusyjne. Poza tym, oczywiście nowinki dotyczące nowych smartfonów, czy kolejnych wydatków na zapowiedziane w Polsce premiery serwisów streamingowych.
GIERMASZ-Technologie na 22.01.22
Zaczynamy od problemów z wprowadzeniem sieci komórkowej 5G w pobliżu lotnisk. Dlaczego nagle zrobił się z tego problem? - między innymi o tym opowiada nasz ekspert technologiczny Radek Lis. Poza tym, pojawiło się trochę plotek na temat najnowszego, "budżetowego" (powiedzmy) smartfona znanej korporacji. Podyskutowaliśmy także o ofercie streamingowej na rynku - czy konkurencja obroni nas przed podwyżkami? Pojawił się też wątek "permanentnej inwigilacji", ale to jest już tak oczywiste, że w sumie chyba przestaje dziwić.
GIERMASZ-Technologie na 08.01.22
Nasz technologiczny ekspert Radek Lis na bieżąco śledzi wszelkie doniesienia dotyczące nowych telewizorów - ot, taka "zajawka" redakcyjnego kolegi. A że na obecnie trwającej edycji targów CES w Las Vegas producenci pokazali kilka - być może - przełomowych, bądź bardzo obiecujących rozwiązań, to i sporo na ten temat dyskutujemy. Poza tym, nowe rozkładane laptopy, futurystyczny elektryczny samochód... Tyle, że na targach to nikt nigdy nie pokazuje cen, a poza tym, pytanie, czy i kiedy te urządzenia trafią na rynek pozostaje otwarte.