Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 25.06.22
... no dobrze, może i tytuł nieco za daleko idący, ale jako fani wszelakiego post-apo, jakoś tak niespokojnie się czujemy z informacją, że sztuczna inteligencja miała zyskać "samoświadomość". A przynajmniej, jak wyjaśnia nasz technologiczny ekspert Radek Lis, tak twierdzi jeden z pracowników wielkiej korporacji badającej SI. Wspomniana firma oczywiście zaprzecza, a my idziemy oglądać Terminatora. Ale zanim to zrobimy, to rozmawiamy także między innymi o nowym składanym smartfonie czy najnowszej wersji znanego procesora.
GIERMASZ-Technologie na 11.06.22
Nowe procesory, nowe smartfony - i stare problemy z korporacjami i ich pomysłami lub cenami. Nasz technologiczny ekspert Radek Lis pochylił się między innymi nad ostatnią konferencją jednego z gigantów rynku. Ale że urządzeń na niej nie było - to i nie zainteresowała mas. A może powinna. Poza tym, są najnowsze informacje dotyczące krążącej gdzieś nad nami stacji kosmicznej. Polecieli tam ludzie i... no nie zaatakowała ich obca rasa, heh - to zostawiamy dla gier komputerowych.
GIERMASZ-Technologie na 04.06.22
Skoro satelitarny Internet działa świetnie na Ukrainie, zapewniając łączność walczącym z najeźdźcą wojskom - to inne mocarstwo już zaczyna się zastanawiać, jak takie połączenia zakłócać... Cóż, tak działa ten świat, akcja rodzi reakcję - przykładowo, skoro na Dalekim Wschodzie ludzi zwalnia się z pandemicznych obostrzeń, to jest szansa na lepszą dostępną urządzeń elektronicznych. Między innymi o tym dyskutujemy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Nie zabrakło też informacji o nowych, ciekawych smartfonach.