Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
"Jeden z piękniejszych obrazków, które można zobaczyć, to ludzie w wieku mocno dojrzałym trzymający się za ręce na spacerze w parku. Banalne? Być może.
Widok ten jednak wyzwala we mnie uczucie zazdrości i pytanie - czy my też tak będziemy umieli kochać do końca ? A może to nowa miłość, nowy obiekt westchnień, kolejny podarunek od losu. Jakie jest to uczucie wieku dojrzałego, czy tak samo intensywne jak w młodości?
Postanowiłam poszukać odpowiedzi na to pytanie, pierwsze kroki kierując do współczesnej
"swatki " czyli do biura Pani Danuty Litwinowicz - osoby, która kojarzy ludzi od 30 lat."
Tak o swoim reportażu mówi autorka, Katarzyna Wolnik-Sayna. "Młodzi mają jeszcze czas" - to jego tytuł.

Wciśnij "więcej" i posłuchaj reportażu oraz rozmowy
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy o reportażu i o miłości :-)
Goście:
Aleksandra Sachniewicz - słuchaczka Uniwersytetu III Wieku w Szczecinie.
Kamila Wyrębska-Krzywdzińska - inspektor ds. kultury, kultury fizycznej i sportu, turystyki, oświaty, ochrony zdrowia i stowarzyszeń w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie.
Izabella Orzechowska - psycholog.
Katarzyna Wolnik-Sayna - autorka reportażu.

Zobacz także

2020-01-23, godz. 05:00 „Benici” - audycja Joanny Skoniecznej Zmysłowa blondynka paląca papierosa...ubrana jedynie w pierścionek z wielkim ametystem. Tak wyglądała jedna z wielu, choć wyjątkowa, okładka przedwojennego… » więcej 2020-01-22, godz. 09:24 "Kraina poplątanych dróg" - reportaż Małgorzaty Furgi Po 10 latach pobytu za granicą, wrócili do Polski. Tęsnili przede wszystkim za za zachodniopomorskimi krajobrazami. Teresa T. Maja i Krzysztof Petelczyc, razem… » więcej 2020-01-21, godz. 12:33 ,,Dom w mojej głowie” - reportaż Pauliny Zaremby Egzystencjalna wędrówka po świecie obcym dla większości ludzi... Paweł Ilecki przekraczając próg domu myślał, że to sen. Jego losy przypominają sinusoidę… » więcej 2020-01-20, godz. 15:06 "Oni to my" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Babciu, dziadku, opowiedzcie, jak to było, kiedy byliście młodzi..." - na takie zdanie czekają starsi ludzi - chcą dzielić się wspomnieniami, doświadczeniem… » więcej 2020-01-16, godz. 16:48 "Za psie pieniądze" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Iść za marzeniem - to sztuka, która udaje się tylko niektórym. Autorka reportażu miała szczęście, bo spotkała takich ludzi na swojej drodze. I w dodatku… » więcej 2020-01-15, godz. 10:56 "Nazywają mnie saper" - reportaż Małgorzaty Furgi W 1946 roku, w wyniku wybuchu granatu, kilkuletni wówczas Jerzy Gabryszewski stracił jedno oko, w drugim niemal całkowicie utracił zdolność widzenia. Liczne… » więcej 2020-01-14, godz. 11:33 "Opiekunowie zegarów" - reportaż Małgorzaty Furgi Ojciec z synem, których łączą podobne zainteresowania - architektura, modelarstwo, stare samochody oraz zabytkowe mechaniczne zegary. Od 2003 roku razem pracują… » więcej 2020-01-13, godz. 09:04 "Bejt znaczy dom" - reportaż Agnieszki Lipskiej i Adama Głaczyńskiego Przejmująca historia z okresu okupacji niemieckiej. Przeniesiemy się do Markowej na Podkarpaciu, gdzie Antoni i Dorota Szylarowie w czasie II wojny światowej… » więcej 2020-01-09, godz. 14:05 „Eine kleine” - słuchowisko Sylwestra Woronieckiego W Fonosferze przypomnimy słuchowisko Sylwestra Woronieckiego „Eine kleine”. Słuchowisko jest adaptacją powieści Artura Daniela Liskowackiego. "Eine kleine"… » więcej 2020-01-08, godz. 14:32 "Nowe Warpno-spełnione marzenie" - reportaż Anny Kolmer 4 stycznia w wieku 69 lat zmarł Władysław Kiraga. Od 2006 roku przez 12 lat sprawował urząd burmistrza Nowego Warpna. To urokliwe miasteczko leżące nad… » więcej
12345