Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
"Jeden z piękniejszych obrazków, które można zobaczyć, to ludzie w wieku mocno dojrzałym trzymający się za ręce na spacerze w parku. Banalne? Być może.
Widok ten jednak wyzwala we mnie uczucie zazdrości i pytanie - czy my też tak będziemy umieli kochać do końca ? A może to nowa miłość, nowy obiekt westchnień, kolejny podarunek od losu. Jakie jest to uczucie wieku dojrzałego, czy tak samo intensywne jak w młodości?
Postanowiłam poszukać odpowiedzi na to pytanie, pierwsze kroki kierując do współczesnej
"swatki " czyli do biura Pani Danuty Litwinowicz - osoby, która kojarzy ludzi od 30 lat."
Tak o swoim reportażu mówi autorka, Katarzyna Wolnik-Sayna. "Młodzi mają jeszcze czas" - to jego tytuł.

Wciśnij "więcej" i posłuchaj reportażu oraz rozmowy
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy o reportażu i o miłości :-)
Goście:
Aleksandra Sachniewicz - słuchaczka Uniwersytetu III Wieku w Szczecinie.
Kamila Wyrębska-Krzywdzińska - inspektor ds. kultury, kultury fizycznej i sportu, turystyki, oświaty, ochrony zdrowia i stowarzyszeń w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie.
Izabella Orzechowska - psycholog.
Katarzyna Wolnik-Sayna - autorka reportażu.
 

Zobacz także

2020-03-31, godz. 13:50 "Płyniemy jedną łodzią..." - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Gastronomia to nie tylko biznes - to przede wszystkim ludzie. A za każdym człowiekiem stoi jakaś historia. Joanna i jej brat Michał marzyli o własnej restauracji… » więcej 2020-03-30, godz. 09:41 „Królestwo Edwarda" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Jego przygoda ze sportem trwa już 52 lata. Jako zawodnik wygrywał z najlepszymi. Jako trener uczy innych wygrywania nie tylko na ringu. Edward Król z żoną… » więcej 2020-03-26, godz. 14:57 Joanna Skonieczna w finale konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Gratulujem… Audycja naszej redakcyjnej koleżanki, Joanny Skoniecznej znalazła się w finale Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Została… » więcej 2020-03-25, godz. 14:45 "Zamaskowana rozmowa" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny W ogłoszeniu na FB czytamy: "Kochane SĄSIADKI, MAMUSIE, BABCIE i WSPANIAŁE DUSZE! Szczecinianką szyjącą można być z potrzeby serca! Potrzebne są maseczki… » więcej 2020-03-24, godz. 11:51 "O co się kłócimy?" - reportaż Agaty Rokickiej O co się kłócimy? - zadaje sobie pytanie Leon Tychowski, prezes "Zabytku", spoglądając z uśmiechem na sekretarza, Zbigniewa Pakosza. O kolejność działania… » więcej 2020-03-23, godz. 02:28 "Historia rodziny Kantorków z Czerwonym Krzyżem w tle" - reportaż Małgorzaty Furgi "Fragment historii rodziny Kantorków, związanej ze Szczecinem i dzisiejszym Szpitalem Klinicznym przy ul. Unii Lubelskiej. Historii dotyczącej mojego ojca Zdzisława… » więcej 2020-03-18, godz. 13:07 "Mały Sieradz" - reportaż Anny Kolmer Zapraszamy do Wojcieszyna, małej wsi koło Nowogardu. Jej mieszkańcy zjednoczyli się wokół idei wybudowania kościoła. Opowiadają o tym: ksiądz Grzegorz… » więcej 2020-03-17, godz. 15:36 "Niespatynowani" - reportaż Małgorzaty Frymus Blues jest dla nich lekarstwem na wszystko - od zdrowia począwszy, przez nastrój, na starzeniu skończywszy. Nie pozwala pokryć się patyną... Są już na… » więcej 2020-03-16, godz. 11:34 Drugie życie inaczej - reportaż Małgorzaty Furgi Co musi się wydarzyć, że odrzucamy wszystko, co było dla nas ważne. Takie przełomowe chwile, rozbłyski o wielkim natężeniu, stawiające nasze życie… » więcej 2020-03-12, godz. 10:02 "Być kominiarzem" - reportaż Anny Kolmer Dla starszych ludzi kominiarz to człowiek w mudrze i cylindrze, dbający o nasze bezpieczeństwo, a w dodatku przynoszący szczęście. Dla młodszych to postać… » więcej
12345