Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Reaktywacja przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Reaktywacja przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Czy w Szczecinie będą budowane okręty podwodne? Zdaniem ministra obrony narodowej – nie jest to wykluczone. Najpierw jednak mają powstać dwa promy dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

W poniedziałek na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej w uroczystej oprawie podano do wiadomości, iż właśnie powstaje grupa stoczniowa: największa nad Bałtykiem i jedna z największych w Europie. Stosowną umowę podpisano w piątek. Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało za 100 milionów zł Szczeciński Park Przemysłowy Funduszowi Inwestycyjnemu Mars. To oznacza, ze SPP wejdzie w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Mars ma już w swoim portfelu między innymi Morską Stocznię Remontową Gryfia i gdyńską Nautę oraz inne spółki z branży okrętowej.

Stępka pod pierwszy prom w nowej stoczni ma być położona jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, ostatni statek w Stoczni Szczecińskiej Fesco Vladimir - zwodowano 7 marca 2009 roku.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Dr inż. Andrzej Montwiłł - kierownik Zakładu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Wydział Inżynieryjno - Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie;
  • Dr Krzysztof Piotrowski, były prezes spółki Stocznia Szczecińska Porta Holding S.A;
  • Rafał Zahorski - specjalista z branży morskiej;
  • Jerzy Czuczman - dyrektor biura Związku Pracodawców Forum Okrętowego.
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej
12345