Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Źródło fot.: www.pixabay.com/photo-371226 (domena publiczna)
Źródło fot.: www.pixabay.com/photo-371226 (domena publiczna)
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. Wskazówki zegara przesuwamy z godziny 3 na 2. Do czasu letniego wrócimy 25 marca przyszłego roku, być może po raz ostatni. Niedawno sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych poparła jednogłośnie projekt ustawy autorstwa posłów PSL-u, który zakłada rezygnację ze zmian czasu.
Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił w radiowej "Trójce", że widzi dużą szansę na wprowadzenie projektu, ale jednocześnie przypomniał, że trzeba brać pod uwagę prawo Unii Europejskiej. - Ale chciałbym też poinformować państwa, że w Parlamencie Europejskim jest specjalna grupa, która działa na rzecz właśnie tego, co zaproponowało PSL - dodał.

Projekt ma szanse na poparcie przez Prawo i Sprawiedliwość. Poseł PiS Jacek Sasin powiedział, że zniknęły przesłanki za utrzymaniem zmiany czasu. - Wydaje się, że w tej chwili nie ma za bardzo uzasadnienia dla utrzymywania tej zmiany czasu - mówił.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej zaznaczył jednak, że zmiana czasu daje pewne oszczędności. - Są oszczędności ekonomiczne, ale są też niedogodności, które troszkę denerwują ludzi. Myślę, że jeżeli wprowadzimy to przy zgodzie, to nie będzie to złe rozwiązanie - dodał.

Poparcie propozycji rezygnacji ze zmiany czasu zapowiada też .Nowoczesna. Kukiz'15 jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie.

Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta uważa natomiast, że Andrzej Duda nie zawetowałby takiej ustawy. - Jeśli widzę, że jest to sprawa robiona w porozumieniu niemalże wszystkich klubów parlamentarnych, to nie sądzę, żeby prezydent wetował takie rozwiązanie - ocenił.

W przeszłości celem wprowadzania zmian czasu była oszczędność światła. Obecnie wielu ekspertów wskazuje, że nie ma to już ekonomicznego uzasadnienia w związku z istotną zmianą struktury naszej gospodarki. W Polsce zmiany czasu na stałe wprowadzono 40 lat temu, w 1977 roku.
Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił w radiowej "Trójce", że widzi dużą szansę na wprowadzenie projektu, ale jednocześnie przypomniał, że trzeba brać pod uwagę prawo Unii Europejskiej.
Poseł PiS Jacek Sasin powiedział, że zniknęły przesłanki za utrzymaniem zmiany czasu.
Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej zaznaczył jednak, że zmiana czasu daje pewne oszczędności.
Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta uważa natomiast, że Andrzej Duda nie zawetowałby takiej ustawy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty