Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Zdecydowana większość Amerykanów uważa, że Joe Biden jest za stary na kolejną kadencję. Sondaż na ten temat przeprowadziła właśnie telewizja ABC News. Takie same opinie przeważają także w przypadku starającego się o powrót do Białego Domu Donalda Trumpa, który jest niewiele młodszy od urzędującego prezydenta.
Według sondażu 86 procent Amerykanów uważa, że 81-letni Joe Biden jest za stary, aby sprawować funkcję prezydenta przez kolejną czteroletnią kadencję. Liczba ta obejmuje 59 procent Amerykanów, którzy sądzą, że zarówno on, jak i były prezydent Donald Trump, faworyt Partii Republikańskiej, są za starzy.

Sześćdziesiąt dwa procent Amerykanów twierdzi, że 77-letni Donald Trump jest zbyt zaawansowany wiekowo, aby sprawować urząd prezydenta. Istnieje duża różnica w sposobie, w jaki zwolennicy postrzegają swoich kandydatów – 73 procent Demokratów uważa, że Joe Biden jest za stary, aby sprawować swój urząd, ale tylko 35 procent Republikanów zaznacza, że Donald Trump jest zbyt zaawansowany wiekowo, aby wrócić do Białego Domu.

Obawy dotyczące wieku obu kandydatów wzrosły od września, kiedy sondaż ABC News i Washington Post wykazał, że 74 procent Amerykanów uważa, że Joe Biden – najstarszy głównodowodzący w historii USA – jest ze względu na podeszły wiek, nie zdolny, aby sprawować urząd prezydenta przez kolejną kadencję, a 49 procent stwierdziło to samo o Trumpie.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty