Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Co trzecie dziecko cierpi na dolegliwości spowodowane nadużywaniem nowych technologii: smartfonów, komputerów i konsoli - ostrzegają pediatrzy w przypadający 7 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu. W ich opinii, dzieci nadmiernie korzystające z nowych technologii tracą poczucie czasu, są nadpobudliwe, cierpią na bezsenność i mają problemy z koncentracją. Często mają też problemy ze wzrokiem i są otyłe - alarmują pediatrzy. W sieci na najmłodszych czeka też wiele zagrożeń.

7 lutego startuje także ogólnopolska kampania na rzecz ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami. Jej hasło to "Chroń dziecko w sieci". Już ponad 80 proc. dzieci w wieku przedszkolnym regularnie korzysta z sieci. Tymczasem, niekontrolowany dostęp najmłodszych dzieci do internetu coraz częściej skutkuje kontaktem z nieodpowiednimi treściami, takimi jak: pornografia, przemoc czy mowa nienawiści. Kampanię "Chroń dziecko w sieci" przygotowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wraz z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową - NASK. Jej głównymi adresatami są rodzice.
Zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Małgorzata Mazur - pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Szczecinie
  • Marcin Skonieczny - z firmy informatycznej DIGE, prywatnie tata dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
  • Aspirant Michał Sroka - z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie
  • Łukasz Wojtasik - z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynator kampanii "Chroń dziecko w sieci"
 

Zobacz także

2024-05-09, godz. 19:36 Unijny Zielony Ład kontra małe i średnie gospodarstwa rolne Polscy rolnicy twierdzą, że wymogi Zielonego Ładu spowodują, że produkcja rolna stanie się nieopłacalna. Jak w takim razie pogodzić rentowność z rolnictwem… » więcej 2024-05-09, godz. 19:36 Urządzenia elektryczne naprawiać, a nie wyrzucać. Nowe unijne przepisy Nie wyrzucać a reperować. Parlament Europejski zatwierdził tzw. prawo do naprawy, które da konsumentom szersze gwarancje dotyczące naprawiania produktów… » więcej 2024-05-09, godz. 19:35 Niebezpieczne związki sędziego Tomasza Szmydta Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś, gdzie poprosił o azyl polityczny. Za rządów Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2024-05-08, godz. 18:28 Jaka przyszłość przed bibliotekami? Dziś obchodzimy dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. W Polsce działa prawie 8 tysięcy bibliotek publicznych i ponad 30 tysięcy szkolnych. Jaką rolę pełnią… » więcej 2024-05-08, godz. 18:26 Rozpoczęły się matury Matura – świadectwem dojrzałości. Czy rzeczywiście? Czego jeszcze świadectwem jest matura 2024? » więcej 2024-05-08, godz. 18:25 Będzie mniej taksówek? Zakończyła się weryfikacja taksówkarzy. 17 czerwca w samym Szczecinie prawo do wykonywania tego zawodu straci 40 % kierowców. Jakie będą tego konsekwen… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej
34567