Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Półmaraton Szczeciński. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Półmaraton Szczeciński. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Niestraszny im śnieg i deszcz, albo palące słońce. A dobra jest każda pora dnia i roku. Moda na bieganie zagościła w Polsce na dobre. Biegaczy można spotkać o świcie i późnym wieczorem, w parkach i na ulicach miast. Można pokonywać kilometry samemu, ale sporą popularnością cieszą się też biegi uliczne, a także długie dystanse: maratony i półmaratony.
W najbliższą niedzielę w stolice polskiego maratonu zamieni się Dębno. To tu właśnie odbywa się najstarszy w naszym kraju bieg maratoński. Pierwszy został zorganizowany w 1966 roku. Tegoroczny będzie 44-tym. Zapisy już się zakończyły. Na liście startowej jest 2,5 tysiąca osób, z Polski i zagranicy, wśród nich strażacy, policjanci i nauczyciele.
Biegaczy różni wszystko: zawód, wykształcenie, wiek i płeć. Biegają młodzi, biegają seniorzy. Łączy ich radość z każdego przebiegniętego kilometra oraz troska o zdrowie.
Zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Katarzyna Świerczyńska - uczestniczka maratonów, współprowadząca program „Aktywna sobota” w Radiu Szczecin
  • Jerzy Skarżyński - maratończyk, autor książek, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski, Ambasador Szczecina,
  • Mateusz Lipka - reporter Radia Szczecin, początkujący maratończyk
  • Przemysław Cytrynowicz - od 18 lat jako wolontariusz organizuje maraton w Dębnie
 

Zobacz także

2021-05-10, godz. 20:04 Rocznica zakończenia wojny przyczynkiem do samorządowego sporu Spór między wojewodą a prezydentem o miejsce oficjalnego świętowania rocznicy zakończenia II wojny światowej jest sporem o państwowy, polski wektor pamięci… » więcej 2021-05-10, godz. 20:29 Senackie poprawki Funduszu Odbudowy Marszałek Tomasz Grodzki nie spieszy się do głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy w Senacie i zapowiada poprawki. Czy to wyraz troski o ustawę, na… » więcej 2021-05-10, godz. 20:31 Czy polskie pary homoseksualne będą mogły adoptować dzieci? Komisja Europejska pracuje nad projektem rozporządzenia o „uznawaniu rodzicielstwa” pomiędzy państwami członkowskimi UE. Czy powstaje właśnie narzędzie… » więcej 2021-05-06, godz. 23:50 Matura jako egzamin dojrzałości Kiedyś kryteria radykalnie obniżył Roman Giertych, dziś po wywołanej pandemią nauce zdalnej, egzamin dojrzałości to praktycznie pisemne minimum. Stąd… » więcej 2021-05-06, godz. 23:56 Zarobki i wydatki parlamentarzystów Ponad 4 mln zł kosztowały loty posłów tej kadencji Sejmu - w przeszłości rozmach bywał jeszcze większy, a bezpłatne podróże to nie przecież nie jedyny… » więcej 2021-05-07, godz. 00:01 Leśni Rangersi dla parków narodowych Powstanie centralnej służby chroniącej parki narodowe - na wzór amerykańskich rangersów - planuje resort środowiska i klimatu. Czy polskie dziedzictwo przyrodnicze… » więcej 2021-05-05, godz. 21:45 Głosowanie w sprawie Funduszu Odbudowy Wczorajsze głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy wyrysowało nową mapę politycznych interesów i podziałów. Czy teza, że nie ma już zjednoczonej… » więcej 2021-05-05, godz. 22:06 Michnik prosi Szwedów o wsparcie Adam Michnik apeluje w szwedzkiej prasie o finansowe wsparcie dla "GW", argumentując, że stawką jest wolność prasy w Polsce. Co go upoważnia, żeby los własnej… » więcej 2021-05-05, godz. 22:18 Wyjątkowo zimny maj Temperatura w Polsce najniższa od 24 lat, a my już bardzo tęsknimy za prawdziwą wiosną. Kiedy zrzucimy grube palta? I czy powinniśmy się martwić naszymi… » więcej 2021-05-04, godz. 11:56 Debata nad Funduszem Odbudowy 770 miliardów złotych z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy dzieli polityków. Jakie gry towarzyszą pieniądzom, które mają pomóc w odbudowie Polski po… » więcej
158159160161162