Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Półmaraton Szczeciński. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Półmaraton Szczeciński. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Niestraszny im śnieg i deszcz, albo palące słońce. A dobra jest każda pora dnia i roku. Moda na bieganie zagościła w Polsce na dobre. Biegaczy można spotkać o świcie i późnym wieczorem, w parkach i na ulicach miast. Można pokonywać kilometry samemu, ale sporą popularnością cieszą się też biegi uliczne, a także długie dystanse: maratony i półmaratony.
W najbliższą niedzielę w stolice polskiego maratonu zamieni się Dębno. To tu właśnie odbywa się najstarszy w naszym kraju bieg maratoński. Pierwszy został zorganizowany w 1966 roku. Tegoroczny będzie 44-tym. Zapisy już się zakończyły. Na liście startowej jest 2,5 tysiąca osób, z Polski i zagranicy, wśród nich strażacy, policjanci i nauczyciele.
Biegaczy różni wszystko: zawód, wykształcenie, wiek i płeć. Biegają młodzi, biegają seniorzy. Łączy ich radość z każdego przebiegniętego kilometra oraz troska o zdrowie.
Zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Katarzyna Świerczyńska - uczestniczka maratonów, współprowadząca program „Aktywna sobota” w Radiu Szczecin
  • Jerzy Skarżyński - maratończyk, autor książek, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski, Ambasador Szczecina,
  • Mateusz Lipka - reporter Radia Szczecin, początkujący maratończyk
  • Przemysław Cytrynowicz - od 18 lat jako wolontariusz organizuje maraton w Dębnie
 

Zobacz także

2021-05-04, godz. 11:59 Zmagania maturzystów w pandemii Egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęła się matura. Sprawdzian przebiega w reżimie sanitarnym. Czy zdalne nauczanie obniżyło poziom wiedzy abi… » więcej 2021-05-04, godz. 12:07 Protest przeciw seksualizacji sportu Podczas zakończonych niedawno mistrzostw Europy w gimnastyce Niemka Sarah Voss wystąpiła w długim kombinezonie szczelnie zakrywającym ciało. Zawodniczka… » więcej 2021-05-04, godz. 07:35 Debata Konstytucyjna - wydanie specjalne 230 lat temu Konstytucja 3 Maja stworzyła ustrojowe podstawy niezależnego państwa, by na długie lata stać się wolnościowym mitem Polaków żyjących pod… » więcej 2021-04-29, godz. 22:02 TSUE o sprawie Frankowiczów Wydane dziś przez Unijny Trybunał Sprawiedliwości orzeczenie w sprawie kredytów frankowych do końca nie zadowala ani frankowiczów ani bankowców. Co konkretnie… » więcej 2021-04-29, godz. 22:07 Czy to dobry czas na luzowanie obostrzeń? Przed nami majówka. I początek zapowiedzianego przez rząd luzowania obostrzeń, co jest możliwe, ponieważ spada liczba zachorowań. Tymczasem szczepienia… » więcej 2021-04-29, godz. 22:15 Zielono mi! - terapia ogrodowa Przy Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym w Zdrojach powstanie ogród, który pielęgnować będą pacjenci. Grunt jest przygotowany, mała architektura… » więcej 2021-04-29, godz. 22:22 Kosmiczne podboje To koniec pewnej epoki - nie żyje Michael Collins, ostatni uczestnik pierwszej załogowej wyprawy na Księżyc. Czy plan ponownego lądowania na srebrnym globie… » więcej 2021-04-28, godz. 20:24 Porozumienie w sprawie Funduszu Odbudowy i konsekwencje polityczne Ponad 66 proc. Polaków uważa, że opozycja powinna poprzeć rządzących i zagłosować za Funduszem Odbudowy. Tymczasem na Lewicę, która dogadała się z… » więcej 2021-04-28, godz. 20:27 Beata Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz - skrajne reakcje Nominacja Beaty Szydło na stanowisko członka Rady Muzeum Auschwitz wywołała falę ataków i teatralnych gestów sprzeciwu – w tym dymisji. Skąd się wziął… » więcej 2021-04-28, godz. 20:29 Olimpiada bez manifestacji światopoglądowych Bez uniesionych pięści, klękania i tęczowych opasek. Organizatorzy Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio zapowiadają koniec politycznych i światopoglądowych… » więcej
159160161162163