Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
100 miliardów złotych w ciągu 10 lat chce wydać na rządowy program „Czyste powietrze” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Fundusz będzie udzielał pożyczek oraz przyznawał dotacje między innymi na wymianę pieców, termoizolacje, zakup baterii słonecznych czy wymianę okien. Pieniędzy na pewno nie zabraknie - zapewniła wczoraj wiceprezes Funduszu Anna Ewa Król.
A Polska przez lata będzie miała co robić - także wczoraj Najwyższa Izba Kontroli opublikowała najnowszy raport o jakości powietrza w naszym kraju, pod wymownym tytułem „Dbaj o zdrowie - nie oddychaj”. Wynika z niego, że przy obecnym tempie działań naprawczych poprawa jakości powietrza zajmie nam - w zależności od województwa od 24 do nawet 100 lat.
Sytuacji nie poprawia także na pewno fakt, że po naszych drogach jeżdżą tysiące starych, wyeksploatowanych samochodów z silnikami diesla. Według najnowszego raportu Instytutu Motoryzacyjnego Samar, od początku roku znowu rośnie import używanych aut z zagranicy.
Co miesiąc do Polski wjeżdża ok 100 tysięcy samochodów z drugiej ręki, z czego połowa to używane diesle, w większości z Niemiec. Samar przewiduje, ze w tym roku liczba sprowadzonych używanych samochodów przebije milion.
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Marek Młodożeniec - ekspert motoryzacyjny i biegły sądowy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • dr Jakub Jędrak - fizyk, członek Polskiego Alarmu Smogowego
  • Waldemar Witek - prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej
45678