Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 9 października kierowcy jadący ulicą Gdańską mają o jeden pas ruchu mniej. Od Basenu Górniczego do Trasy Zamkowej lewy skrajny pas jezdni przeznaczono dla komunikacji miejskiej i pojazdów uprzywilejowanych. Ograniczenia na Gdańskiej związane są z planowanym rozpoczęciem jeszcze w tym tygodniu remontu przeprawy przez Odrę Zachodnią.
Kierowcy martwią się, złoszczą i złośliwie żartują, bo całe miasto stoi w korkach z powodu remontów ulic i torowisk. Drogowcy pracują na ulicach Krzywoustego, Jagiellońskiej, Sczanieckiej, Zwierzynieckiej, Bogusława.
Łatwo nie mają też piesi, bo tramwaje jeżdżą zmienionymi trasami.
Jezdnie i torowiska w mieście wymagają remontów, tego nikt nie kwestionuje. Ale czemu zamknięto tyle ważnych ulic naraz – pytają jedni. Inni są bardziej wyrozumiali – przemęczymy się teraz, by było lepiej. Ale zdarza się, że nerwy puszczają i jednym i drugim.
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Hanna Pieczyńska - rzecznik miasta do spraw Dróg i Transportu Miejskiego
  • Paweł Bartnik - przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w szczecińskiej radzie miasta;
  • Marek Duklanowski - przewodniczący Komisji do spraw Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Rady Miasta Szczecin, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta
  • Piotr Czypicki - prezes Stowarzyszenia Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina SENS
  • Filip Grega - Fundacja SOS Odpowiedzialne Szkoły Jazdy
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej
23456