Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia. Nabór - podobnie jak w przypadku rekrutacji do innych typów szkół - prowadzony jest elektronicznie. Najmniej czasu na złożenie dokumentów mają uczniowie, którzy chcą dostać się do klas sportowych, klas dwujęzycznych lub klas z programem pre-IB. Termin składania dokumentów upływa tu 22 maja. Uczniowie, którzy wybrali inne klasy niż oddziały dwujęzyczne czy sportowe, mają czas na złożenie dokumentów do wtorku 19 czerwca. To ostatni rok, gdzie wszystko – jak mówią nauczyciele i uczniowie – idzie "po staremu". W przyszłym roku – 1 września 2019 roku pojawią się w pierwszych klasach liceów, techników i szkół branżowych I stopnia nie tylko absolwenci gimnazjów ale też uczniowie, którzy ukończą 8-ą klasę szkół podstawowych po wprowadzonej reformie. Czy to oznacza konieczność zwiększenia ilości klas i co z nauczycielami, którzy zakónczą pracę w gimnazjach? O tym za chwilę, my sprawdziliśmy natomiast, czy obecni gimnazjaliści zastanawiają się nad tym, co ich czeka już niedługo?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Jerzy Sołtysiak – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty
  • Anna Kowalczyk - dyrektor Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (14 LO, Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi)
  • Monika Dąbrowska – wicedyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego
  • Janusz Olczak - dyrektor 4 LO w Szczecinie

Wystosowaliśmy zaproszenie do przedstawiciela Urzędu Miasta w Szczecinie, ale jak nam napisano w odpowiedzi - " z uwagi na inne zobowiązania, żaden z przedstawicieli Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin dziś nie ma możliwości wzięcia udziału w dzisiejszej audycji".




 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej
12345