Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Biały Dom. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Wszystko wskazuje na to, że najnowsza książka Boba Woodwarda, legendy amerykańskiego żurnalizmu okaże się tegorocznym hitem nie tylko na rynku księgarskim, ale także w polityce. Książka, która nosi znamienny tytuł „Strach: Trump w Białym Domu” jutro ukaże się na półkach księgarskich. Jej fragmenty w ubiegły wtorek opublikowała macierzysta redakcja 75-letniego Woodwarda, Washington Post.
Dziennikarz oparł się na wywiadach z obecnymi i byłymi pracownikami administracji prezydenta Trumpa, ale cytuje ich jako anonimowe źródła. Opisują oni Biały Dom jako „crazytown” czyli dom wariatów, a swojego szefa jako człowieka próżnego, przekonanego o własnej wielkości, gdy tymczasem nie ma on elementarnej wiedzy o polityce zagranicznej chociażby.
Donald Trump zareagował w sobie właściwy sposób, kilkoma wpisami na Twitterze, grożąc dziennikarzowi między innymi śledztwem Departamentu Sprawiedliwości.
Bob Woodward, to przypomnijmy, dziennikarz, który w połowie lat 70-tych, wraz z Carlem Bernsteinem odkrył i opisał aferę Watergate, która była powodem ustąpienia prezydenta Richarda Nixona.

Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Artur Wróblewski - amerykanista, politolog na Uczelni Łazarskiego w Warszawie
  • dr hab. Radosław Rybkowski - ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, dyrektor Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 

Zobacz także

2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Kontrapunkcie przeszedł do historii W niedzielę wieczorem zakończył się Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. Jaki był powracający po dwóch… » więcej
12345