Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Preferencje w przyjmowaniu do publicznych żłobków i przedszkoli powinny mieć dzieci, które są zaszczepione – uważają dwaj mieszkańcy Wrocławia: adwokat Marcin Kostka oraz działacz społeczny Robert Wagner. Teraz zbierają podpisy pod napisanym przez siebie obywatelskim projekcie ustawy „Szczepimy, bo myślimy”. Miałaby ona dawać samorządom prawo decyzji, czy przy rekrutacji brać pod uwagę czy dzieci były szczepione, czy też nie.

Lekarze biją na alarm. W ciągu siedmiu lat dziesięciokrotnie wzrosła liczba odmów szczepienia dzieci przez rodziców lub opiekunów. O ile w 2010 roku takich odmów było 3,5 tysiąca, to już w ubiegłym roku – 30 tysięcy – według danych Państwowego Instytutu Higieny.

Już na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu, w październiku odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy, przedłożonego przez aktywistów ruchów antyszczepionkowych. Miałby on likwidować szczepienia obowiązkowe na rzecz dobrowolnych.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • dr Beata Litwińska - pediatra, neonatolog;
  • Magdalena Urbala - Stowarzyszenie Rodzice dla Szczecina;
  • Małgorzata Wilczewska - przewodnicząca zarządu Związku Dużych Rodzin w Szczecinie;
  • Zbigniew Bogucki - adwokat, Szczecińskie Towarzystwo Dialogu o Prawie.

Robert Wagner kandyduje do Rady Miasta Wrocławia jako kandydat niezależny z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza „Sojusz dla Wrocławia”, a mecenas Zbigniew Bogucki do Sejmiku Województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości.
 

Zobacz także

2024-04-24, godz. 16:30 Pracownicy hospicjów też potrzebują wsparcia Praca w hospicjum to niesienie pomocy, obdarowywanie empatią, życzliwością i troską. Brzmi pięknie. Ale to zaledwie pół prawdy. Praca w hospicjum to również… » więcej 2024-04-24, godz. 16:30 Spartakiada Klas Mundurowych Już jutro odbędzie się Spartakiada Klas Mundurowych. Czy chodzi tylko o rozwijanie sprawności fizycznej uczniów, a może również o kształtowanie wartości… » więcej 2024-04-24, godz. 16:30 Zmiany na rynku pracy Kilka dużych firm ze Szczecina i regionu zapowiedziało grupowe zwolnienia swoich pracowników. Zagrożone są branże IT i motoryzacyjna. Czy to czas na przebranżowienie?… » więcej 2024-04-23, godz. 20:13 Turniej polskich tańców ludowych w Szczecinie Czy polka, kujawiak, mazur czy krakowiak to tańce, które mogą być atrakcyjne dla młodych ludzi? W piątek i sobotę (26-27 kwietnia) w Szczecinie odbędzie… » więcej 2024-04-23, godz. 20:13 Małe szczupaki trafiły do Odry Trwa akcja zarybiania Odry. Trwa też wielkie sprzątanie rzeki z udziałem 20 tysięcy osób z Czech, Polski i Niemiec. Jakie jest jej stan? Czy po katastrofie… » więcej 2024-04-23, godz. 20:12 Działaczka Solidarności uhonorowana Dziś w Szczecinie została odsłonięta tablica upamiętniająca Janinę Trojanowską. Kto zna tę postać? I dlaczego powinna być pamiętana? W naszej historii… » więcej 2024-04-22, godz. 14:10 Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych Na stacjach benzynowych nie powinien być sprzedawany alkohol – uważa szefowa Ministerstwa Zdrowia. Izabela Leszczyna potwierdza, że resort pracuje nad wprowadzeniem… » więcej 2024-04-22, godz. 14:10 Krajobraz powyborczy Za nami druga tura wyborów samorządowych. Nowi burmistrzowie albo wójtowie będą rządzić w między innymi Policach, Dobrej, Gryfinie, Barlinku, Trzebiatowie… » więcej 2024-04-22, godz. 14:08 Jest nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy Po wielomiesięcznym impasie Izba Reprezentantów USA przegłosowała pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości ponad 60 mld dolarów. Dlaczego pomoc została odblokowana… » więcej 2024-04-18, godz. 17:41 Ciężki czas dla pszczół Wiosenne przymrozki nie służą pszczołom. Nie mogą zbierać pyłku i nekaru, ani pić zbyt zimnej wody. Co kondycja tych pożytecznych owadów mówi o naszym… » więcej
12345