Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Zakwitły krokusy i forsycje, dni coraz cieplejsze, a to oznacza, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wystarczy, że słoneczko przygrzeje nieco mocniej, by ulubione miejsca spotkań szczecinian zaroiły się od spacerujących. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się bulwary na Łasztowni. Od kiedy wypiękniały - szczecinianie spędzają tam sporo, a już wisienką na torcie była ubiegłoroczna decyzja radnych, że na ich wydzielonym odcinku bezkarnie można wypić niskoprocentowy alkohol.

Ale kilka dni temu okazało się, że możliwością wypicia piwa pod chmurką zainteresowała się Prokuratura Rejonowa Szczecin Prawobrzeże. Prokurator uważa, że stan bezpieczeństwa i porządku w tym rejonie miasta pogorszył się. I skierował wniosek o uchylenie uchwały do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Władze miasta tymczasem, nie tylko nie widzą problemu (zapewnił nas o tym w rozmowie zastępca prezydenta Krzysztof Soska), ale zamierzają dostawić na Bulwarach kolejny lokal gastronomiczny. Co nie podoba się dwojgu radnym Koalicji Obywatelskiej. Edyta Łongiewska Wijas i Przemysław Słowik w swoich interpelacjach zakwestionowali plany miasta.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Laura Hołowacz - prezes firmy spedycyjnej CSL Internationale Spedition, właścicielka „Starej Rzeźni” na Łasztowni
  • Celina Wołosz - miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia (Bulwarove)
  • Agnieszka Zalewska - Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom, autorka kampanii społecznej „Jasna strona mocy”
  • prof. Jan Nikołajew - socjolog
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej
12345