Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Daleko od domu, rodziny, przyjaciół. Obce otoczenie, język, inna kultura. Dla większości imigrantów ekonomicznych jest trudnym doświadczeniem. Nie inaczej jest w przypadku obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski, za pracą, nauką, na kilka miesięcy lub z perspektywa osiedlenia się na dłuższy czas. Jest ich już w Polsce około dwóch milionów, tylko w Szczecinie 30 tysięcy. To właśnie dla nich Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie przyłączyła się do inicjatywy „Ukraińcy w bibliotece” wymyślonej przez firmę szkoleniową „Good Books.pl” z Wrocławia. Zdaniem organizatorów akcji, biblioteka może być dobrym miejscem wsparcia w asymilacji obywateli Ukrainy, wziąwszy pod uwagę, iż Ukraińcy są narodem czytającym – prawie połowa z nich deklaruje, że czyta od dwóch do dziesięciu książek rocznie.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Anna Rutkowska - kierowniczka Działu Promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie
  • Katerina Zawiżeniec - psycholożka i psychoterapeutka, założycielka Stowarzyszenia Mi-GRACJA
  • Anastazja Tiuwikowa, założycielka Stowarzyszenia Mi-GRACJA, rekruterka, vlogerka, na YouTubie prowadzi kanał „SzczecinLive”
  • Marcin Skrabka, firma szkoleniowa Good Books.pl
 

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej
12345