Halowi piłkarze Pogoni 04 przegrali z Gwiazdą Ruda Śląska 2:5 w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Fot. Krzysztof Kowalski [Radio Szczecin/Archiwum]
Halowi piłkarze Pogoni 04 Szczecin przegrali z Gwiazdą Ruda Śląska 2:5 w 14. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy w szczecińskiej hali Azoty Arena był remis 2:2, ale w drugiej połowie do siatki trafiali tylko futsaliści z Górnego Śląska. Aż trzy gole zdobył Szymon Łuszczek.

Najlepszy w szczecińskiej drużynie Marek Bugański był załamany końcowym wynikiem, który zmniejsza szanse Pogoni na zajęcie miejsca w czołowej czwórce tabeli. - Gwiazda obnażyła wszystkie nasze błędy. Mimo że zdołaliśmy ich dogonić, to później znowu nam uciekli - mówił Bugański.

Po niespodziewanej porażce z Gwiazdą Pogoń 04 zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy futsalu.

Kolejny ligowy mecz zero-czwórka rozegra za dwa tygodnie na wyjeździe. Zmierzy się wtedy z mistrzem kraju Rekordem Bielsko-Biała. Wcześniej, bo już w poniedziałek, reprezentacja Polski w futsalu zagra z Rosją w towarzyskim spotkaniu w Szczecinie.
- Gwiazda obnażyła wszystkie nasze błędy. Mimo że zdołaliśmy ich dogonić, to później znowu nam uciekli - mówił Bugański.