Polscy siatkarze doznali pierwszej porażki w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni w ostatnim meczu grupy A przegrali w piątek w Berlinie z Niemcami 2:3 i w tabeli zajęli drugie miejsce.
Nasza reprezentacja w sobotnim półfinałowym pojedynku zmierzy się w Berlinie z Francją, która w grupie B wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwszą pozycję w tabeli.

Sobotnie spotkanie mistrzów świata z mistrzami Europy o awans do finału turnieju kwalifikacyjnego rozpocznie się o godzinie 19.30 w Berlinie.

Do igrzysk olimpijskich dostanie się tylko zwycięzca niemieckiej imprezy. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce o wyjazd do Brazylii na igrzyska walczyć będą w majowym turnieju interkontynentalnym.