Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Leonardo Mayer zdobył trzeci, decydujący punkt dla Argentyny w meczu z Polską w Gdańsku w I rundzie Pucharu Davisa grupy światowej.
Polacy - choć byli gospodarzami - przystąpili do weekendowej rywalizacji osłabieni. Kontuzję leczy między innymi Jerzy Janowicz. Zastąpił go Michał Przysiężny, który też wrócił na kort po dłuższej przerwie.

Przysiężny w niedzielnym meczu walczył z Mayerem, wygrał w tie-breaku pierwszego seta, a w drugim był blisko powtórki. W decydującym gemie drugiej partii więcej opanowania zademonstrował jednak Argentyńczyk i wyrównał w setach. Dwie kolejne odsłony już zdecydowanie dla Mayera.

Po czterech meczach Argentyńczycy prowadzili 3:1 i było jasne, że awansowali do kolejnej rundy. W zamykającym rywalizację pojedynku Hubert Hurkacz pokonał Renzo Olivo 4:6, 7:6 i 6:4. Tym samym mecz zakończył się wygraną Argentyny 3:2. W sobotę punkt dla Polski zdobył debel szczecińsko-wrocławski Marcin Matkowski - Łukasz Kubot.

Wygrana Argentyny dała tej drużynie awans do ćwierćłfinału rozgrywek. A Polacy we wrześniu zagra w barażach o pozostanie w światowej elicie. Rywala poznamy wkrótce.