Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Persona 5 Royal
Persona 5 Royal
Ciekawie się złożyło, że dzięki uprzejmości wydawcy dostaliśmy do testów kod na PlayStation 5. A tak naprawdę pojawienie się tej wersji powinno szczególnie poruszyć posiadaczy wszystkich innych platform do grania - Xbox'ów, PC-tów i Switch'ów. Nie oznacza to bynajmniej, że gdy masz "pleja", nie powinieneś się next-genową wersją Persona 5 Royal zainteresować. Oczywiście, że wszystkim polecam! Ale wspomniani gracze z konsolami Sony tym wybitnym jRPG cieszą się ekskluzywnie od 2017 roku (najpierw na PS3, później na PS4 wersja Royal z 2020 roku). A gdy ninejszym produkcja traci swój status wybranki - to dzięki temu każdy ma okazję spróbować sił w jednym z najlepiej ocenianych tytułów w historii gatunku. I gamingu jako takiego.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
GIERMASZ-Recenzja Persona 5 Royal next-gen

Persona 5 Royal to produkcja, która wciąga na wiele godzin, ma niesamowitą (i bardzo dorosłą) historię, doskonale przygotowany i wyważony mechanizm turowych walk - co odzwierciedlają zresztą wspomniane oceny. Świetnej nie ma może grafiki, jeżeli mierzycie ją jakimiś dynamicznymi cieniami czy czymś takim (pamiętajcie, że debiut był jeszcze na PS3), ale na pewno jest to oprawa bardzo stylowa i dzięki temu przede wszystkim unikalna. Naturalnie, jeżeli graliście w wersję na PS4, to dostaniecie więcej klatek na sekundę w wersji na PS5, ale to właściwie tyle. No ok - w pakiecie są też wszystkie dodatki i paczki z różnymi wcześniej sprzedawanymi osobno przedmiotami. Ale ostatecznie Persona 5 dalej wygląda jak Persona 5. Kreskówkowo, komiksowo - naprawdę, ja uwielbiam tę produkcję!

Ale - przyznaję - nie wiem, czy ci, którzy już mają wersję na PS4 powinni się skusić. Za to absolutnie nie mam wątpliwości, że posiadaczom wszystkich innych systemów do grania powinna się zapalić czerwona lampka alarmowa: UWAGA! ŚWIETNA GRA NA HORYZONCIE! Ludzie, to w wersji na PS4 ma wynik 95/100 na Metacritic! Czy muszę coś jeszcze dodawać? Oczywiście (wracając jeszcze na moment do oprawy), jeżeli kupiliście przenośnego Nintendo Switcha, to gra nie będzie aż tak płynnie działać jak na next-genach, ale mimo wszystko bez problemu "śmignie" - w końcu pierwowzór działał już na PS3.

Persona 5 Royal to fantastyczna propozycja dla miłośników wszelakich gier fabularnych. Jeżeli nim jesteś - a jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z jRPG, bądź wydaje się Tobie, że "ta japońszczyzna to jakaś dziwna jest" - również powinnieneś dać tej produkcji szansę. I tak, wiem, że w we właściwej recenzji Persona 5 Royal (którą znajdziecie tutaj), zastanawiałem się, czy ten tytuł może trafić do szerszego grona? Ale teraz, gdy przykładowo poprzednia Persona 4 Golden świetnie się na PC sprzedała - uznaję, że fani gier fabularnych, "rolplejów" wszelakich, jak najbardziej powinni dać Persona 5 Royal szansę. Jedyna wątpliwość (o czym wspomniałem) dotyczy tych, którzy grali w wersję na PS4. No i, naturalnie, gdy lubicie sieciowe strzelanki, "fifkę" czy inne zręcznościowe tytuły - tu jest stanowczo za dużo gadania, a i turowe walki. Poza tym, Persona 5 Royal to jedna z najlepszych gier ostatnich lat, warto się przekonać o tym na własną rękę, naprawdę!

Ocena: 10/10 [co było wiadome od początku, bo nie zepsuto warstwy technicznej tej gry]
 

Zobacz także

2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Marvel's Midnight Suns [Xbox Series X] To jedna z tych produkcji, do których nie można podchodzić uprzedzonym. W komentarzach pod jej zapowiedziami było sporo marudzenia, że "co to za karty, że… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Need for Speed: Unbound [Xbox Series X] Idealny start, zapach palonej gumy roznosi się po dzielnicy i ruszając z szóstej pozycji już po chwili siedzę na zderzaku drugiego w stawce Lamborghini Murciélago… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 The Callisto Protocol [Xbox Series X] Jedna z głośniejszych premier tego roku. To na pewno. Duchowy następca Dead Space? Tu już bym się kłócił. Horror? Owszem. Chwilami. Na pewno jednak solidna… » więcej
12345