Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / JordanHoliday (CC0 Public Domain)
Fot. pixabay.com / JordanHoliday (CC0 Public Domain)
Brytyjskie media piszą w niedzielę o podziałach w sprawie Brexitu, które dotykają obie główne partie w kraju.
W Observerze, niedzielnym tygodniku lewicy, ukazał się list proeuropejskich działaczy lewicy: posłów Partii Pracy i przywódców związkowych. Skierowany jest do lidera labourzystów, Jeremy'ego Corbyna. Autorzy listu domagają się, by stronnictwo opowiedziało się za pozostaniem we Wspólnym Rynku. Inaczej - jak przekonują - ucierpi na tym gospodarka, a w konsekwencji potrzebne będą kolejne cięcia wydatków, którym lewica się sprzeciwia.

Jeremy Corbyn odpowiadał w niedzielę w BBC na ten apel. "Wspólny Rynek ogranicza pole dla wydatków i pomocy państwowej. Musimy być ostrożni i myśleć nad tym, jakich kompetencji potrzebować będzie nasz rząd" - podkreślił lider Partii Pracy. W Brighton odbyła się konferencja stronnictwa, a Brexit jest jednym z tematów debat wewnątrzpartyjnych.

Z kolei prawicowy "Sunday Times" skupia się na podziałach wewnątrz Partii Konserwatywnej. Z ugrupowania płyną sygnały, że brexitowa przemowa Theresy May we Florencji nie wyjednała stronnictwu miękkich i twardych Brextiowców. Jak pisze dziennik, w partii ciągle wrze. Gazeta ujawniła, że po wyborach zawiązał się w ugrupowaniu spisek ponad podziałami. Zwolennik miękkiego Brexitu, kanclerz skarbu Philipp Hammond wymienili się z twardym Brexitowcem SMS-ami. Uzgodnili w nich, że to szef dyplomacji mógłby zastąpić na stanowisku Theresę May, która właśnie utraciła samodzielną większość parlamentarną.

Ostatecznie Therea May zdołała obronić swoją pozycję. Wszystko to pokazuje jednak, "że jej pozycja jest bardzo chwiejna" - komentuje "Sunday Times".
Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty