logowanie » Poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Mieszkańcy nie chcą norek w Krąpielu

Marek Synowiecki

Przeciwko planom uruchomienia fermy norek w Krąpielu koło Stargardu Szczecińskiego, protestowali dzisiaj mieszkańcy przed budynkiem gminy Stargard.
Uczestnicy pikiety domagają się wstrzymania inwestycji. Powołali Społeczny Komitet Obrony Mieszkańców Krąpiela i Okolicznych Wsi przed Katastrofą Ekologiczną.

Inwestor za 4 mln złotych kupił teren dawnej fermy trzody chlewnej od Agencji Nieruchomości Rolnych. Chce uruchomić tu produkcję norek. Głośno sprzeciwiają się temu mieszkańcy. - Precz z norkami, będzie smród, ucieczki norek, much będzie dużo, pozjadają nam.

Maciej Buczek z firmy Bono Fur Farm, która chce zainwestować w norki, uważa zarzuty za nieprawdziwe. - Bo po pierwsze nie śmierdzi, ferma ma być zlokalizowana w sporym oddaleniu, mieściła się tam ferma trzody, technologia chowu norek jest bardzo zaawansowana i tu nie zagraża - uspokaja Buczek.

Wójt gminy Stargard, wybrany na III kadencję, zapowiada konsultacje społeczne - mówi Kazimierz Szarżanowicz. - Ja będę się kierował obiektywną oceną stanu faktycznego i prawnego i słusznego interesu społecznego mieszkańców.

Inwestor chce pokazać mieszkańcom funkcjonujące fermy norek. Nie przekonuje to jednak pikietujących.
Relacja Marka Synowieckiego.

Wiadomości

Bójka w świnoujskiej dyskotece. We wtorek decyzja o areszcieZarzut "uszkodzenia ciała, którego efektem jest uszczerbek na zdrowiu" usłyszał w poniedziałek nożownik ze Świnoujścia.» więcej Związkowcy z PŻB idą do prokuratury. Czy doszło do przestępstwa?W procesie prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej mogło dojść do przestępstwa - uważają związki zawodowe pracowników Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.» więcej Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]Nowoczesne, przeszklone sale operacyjne i wysokiej jakości sprzęt medyczny - tak wygląda zmodernizowany i przebudowany blok operacyjny w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach. W poniedziałek odbyło się jego oficjalne otwarcie.» więcej Nożownik ze Słonecznego z zarzutami. Grozi mu dożywocieDożywocie grozi bandycie, który tydzień temu na osiedlu Słonecznym w Szczecinie napadł na młodą kobietę i zaatakował ją nożem. Policjanci zatrzymali 19-latka w czwartek.» więcej Prawie 70 tysięcy osób oszukanych. Prezesi parabanków zatrzymani [WIDEO]Odzyskanie pieniędzy od "Pożyczki Gotówkowej" będzie trudne - tak zatrzymanie prezesów parabanku komentuje radca prawny z Nowogardu Radosław Górski, który od 2009 roku reprezentuje przed sądami klientów tej firmy.» więcej "Dziupla" zlikwidowana. Skradzione auta odzyskane [ZDJĘCIA]12 pojazdów o wartości ponad miliona złotych odzyskali stargardzcy policjanci oraz pogranicznicy. W jednej z miejscowości pod Stargardem Szczecińskim mundurowi zlikwidowali "dziuplę samochodową".» więcej ZUS kontroluje kobiety w ciąży. Twój Ruch krytykuje i apelujeDziałacze Twojego Ruchu ze Szczecina krytykują Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ich zdaniem, urzędnicy nękają kobiety w ciąży.» więcej Rezerwiści dostaną wezwania na ćwiczenia wojskowePonad tysiąc rezerwistów w Zachodniopomorskiem dostanie w tym roku wezwanie na ćwiczenia wojskowe. To dwa razy więcej niż rok temu.» więcej Koniec największego remontu sieci ciepłowniczej w SzczecinieSzczecińska Energetyka Cieplna zakończyła największy w swojej historii remont sieci ciepłowniczej. Za prawie 100 milionów złotych zmodernizowano jej ponad 35 kilometrów.» więcej Robert Winnicki: Ukraińscy studenci nie powinni być faworyzowaniW audycji "Rozmowy pod krawatem" Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego stwierdził, że ukraińscy studenci nie powinni być w Polsce faworyzowani.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
NATO wyraźniej zaznaczy swoją obecność w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańcy o finale WOŚP: "Światełko do nieba to porażka" [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej