logowanie » Piątek, 30 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Ostatni taki nabór na studia

Tomasz Owsik-Kozłowski

Studia za darmo na dwóch kierunkach? Jeszcze tylko w tym roku akademickim. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]

Studia za darmo na dwóch kierunkach? Jeszcze tylko w tym roku akademickim. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Studia za darmo na dwóch kierunkach? Jeszcze tylko w tym roku akademickim. Tegoroczny nabór jest ostatnim, który na to pozwoli. Od przyszłego roku drugi kierunek będzie bezpłatny tylko dla najlepszych studentów.
O tym, czy studenci w przyszłym roku będą mogli za darmo studiować na drugim kierunku zadecyduje termin przyjęcia na studia - tłumaczy rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego, Julia Poświatowska. - Mają prawo do podjęcia studiów bez wnoszenia opłat, o ile decyzja w sprawie przyjęcia zostanie podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012.

Inaczej będzie w przyszłym roku. Wtedy zwolnieni z opłat za drugi kierunek będą tylko najlepsi studenci. - Tylko wówczas, gdy spełnią wymogi do otrzymania stypendium rektora za wysoką średnią ocen, osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wyniki sportowe - wyjaśnia Poświatowska.

Początkowo ustawa zakładała, że studenci za drugi kierunek zapłacą już od października. Ministerstwo zmieniło jednak interpretację przepisów. Nabory na szczecińskie uczelnie są w toku.
Relacja Tomasza Owsika-Kozłowskiego.

Wiadomości

Burmistrz Trzebiatowa miał wypadekZdzisław Matusewicz jechał autem i wpadł w poślizg na trasie Bieczyno-Gorzysław. Jego auto wpadło do rowu. Do zdarzenia doszło w piątek rano.» więcej Mężczyzna wpadł pod koła autobusuPotrącenie na ulicy Energetyków w Szczecinie. Pod koła autobusu linii pospiesznej C wpadł starszy mężczyzna. Ze złamaną ręką trafił do szpitala.» więcej Legenda motoryzacji na aukcji. Cena? Milion złotych [ZDJĘCIA]92-letni Ford T trafił na internetową aukcję. Cena wywoławcza zabytkowego auta to milion złotych. To jeden z trzech modeli w Polsce.» więcej W Szczecinie kolizja, na drogach regionu połamane gałęzieDwa samochody zderzyły się na Estakadzie Pomorskiej w Szczecinie. Do stłuczki doszło w piątek po południu. W kierunku Prawobrzeża są kłopoty z przejazdem.» więcej Dobra wiadomość dla polskich przewoźników. Przepis o płacy minimalnej zawieszony [WIDEO]Niemcy zawieszają przepis określający płacę minimalną. Zażądała tego Komisja Europejska po protestach zgłoszonych przez 13 państw unijnych, w tym Polski.» więcej Dwóch kierowców zakończyło jazdę dachowaniemW regionie lokalnie cały czas pada mokry śnieg, a drogi są śliskie. Przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy jazdę zakończyli dachowaniem.» więcej Wieczorek: Powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora [WIDEO]"Zamiast sprzedawać Polską Żeglugę Bałtycką, powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora" - uważa radny Sejmiku Dariusz Wieczorek.» więcej Uwaga kierowcy, na drogach mokro i śliskoRuch samochodowy utrudnia padający śnieg i wszędzie jedzie się znacznie wolniej niż zwykle. W mieście cały czas pracują pługi i solarki.» więcej Polscy szczypiorniści walczą o finał Mistrzostw Świata [WIDEO]Polscy piłkarze ręczni muszą mieć lekarstwo na Katar jeżeli chcą awansować do finału Mistrzostw Świata odbywających się w Katarze.» więcej Opady śniegu i deszczu. Po południu przejaśnienie [WIDEO]W całym regionie temperatura oscyluje wokół 1-2 stopni Celsjusza.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej