Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Festyn to również okazja, by poznać średniowieczne klimaty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Festyn to również okazja, by poznać średniowieczne klimaty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Będzie "jak u Pana Boga za piecem" - w ten sposób studenci szczecińskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu" zapowiadają wielki festyn rodzinny. Odbędzie się on w niedzielę w parku Andersa, przy parafii chrystusowców. Początek o godz. 11.
Wśród atrakcji m.in. gry i zabawy u św. Stanisława Kostki, Zagubione Fanty św. Antoniego czy Sportowe Potyczki u bł. Pier Giorgio Frassattiego.

- Park Andersa to taki nasz park. Można go ożywić i fajnie się w nim bawić - mówi jedna z organizatorek imprezy, Barbara Chojnacka.

Podczas festynu mieszkańcy będą mogli przenieść się w czasy średniowiecza. - Będą m.in. rycerzy i ich damy, a także dyby - zapowiada wolontariusz, Jerzy Kmieć.

Zebrane podczas imprezy pieniądze pomogą w rozwoju ośrodków dla dzieci i młodzieży działających przy parafii. - Dochód przeznaczymy przede wszystkim na świetlicę środowiskową "Promyczek" i klub młodzieżowy "Baza" - dodaje ks. Zbigniew Regucki, duszpasterz akademicki "W Sercu".

Organizatorzy festynu przygotowali także punkt informacyjny poświęcony metodzie leczenia bezpłodności - naprotechnologii. Impreza w parku Andersa potrwa do godz. 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-10-12, godz. 10:09 Pobiegną dla hospicjum Pięć kilometrów mają do pokonania uczestnicy siódmego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15.00 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2014-10-12, godz. 07:54 Papiescy stypendyści kwestują w Szczecinie Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają pieniądze, które przeznaczą na swoją naukę. Coroczna kwesta odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. » więcej 2014-10-08, godz. 18:18 Mary Wagner: Mamy obowiązek zrobić wszystko, by ocalić dziecko w łonie matki Kilkakrotnie łamała nakaz sądowy, by nie zbliżać się do klinik aborcyjnych w Kanadzie. Wchodziła tam i próbowała odwieść kobiety od aborcji. W sumie przesiedziała w więzieniu trzy lata. » więcej 2014-10-08, godz. 11:20 Siedziała dwa lata w więzieniu. Działaczka pro-life z Kanady w Szczecinie Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner przyjeżdża do Szczecina. Już od kilku dni daje w polskich miastach świadectwo obrony życia nienarodzonych. » więcej 2014-10-05, godz. 12:54 Coś dla ciała i dla ducha. Kościół wychodzi z ofertą do studentów Sport, paintball, wspólne wyjazdy, ale również wolontariat i wspólna modlitwa. Początek roku akademickiego to też nowa oferta dla studentów w szczecińskich duszpasterstwach akademickich. » więcej 2014-09-30, godz. 20:13 Franciszek faworytem do Nobla Papież Franciszek wśród faworytów do Pokojowej Nagrody Nobla. Papież może zostać uhonorowany za 'mocne wezwanie do walki z ubóstwem'. » więcej 2014-09-28, godz. 11:12 Spotkają się na skrzyżowaniach i pomodlą o pokój na świecie O pokój na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej będą modlić się w niedzielę na szczecińskich skrzyżowaniach przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych. » więcej 2014-09-16, godz. 08:27 Kostarykanka uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II: "Najważniejsze to uwierzyć w cud" Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Kostarykanka odwiedziła Kamień Pomorski. Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej konkatedrze. » więcej 2014-09-14, godz. 09:45 Szczecińscy studenci pomagają w Etiopii Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego 'W Sercu' u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii. » więcej 2014-08-19, godz. 10:24 Uzdrowienia w moryńskim kościele? Tłumy na rekolekcjach misjonarza z Indii Prawie tysiąc osób z całej Polski zjechało w miniony weekend do Morynia na rekolekcje w tamtejszej parafii. Spotkania prowadził pochodzący z Indii ojciec Zachariasz. Jak twierdzą uczestnicy rekolekcji, doszło wtedy do kilkudziesięciu… » więcej
160161162163164165166