Radio SzczecinRadio Szczecin » Muzyka
Ten amerykański artysta ma już na koncie ponad 15 miliardów streamów. W samym 2022 roku sprzedał ponad 300 tysięcy biletów na swoje koncerty, a w 2023 roku wystąpił przed niemal 300-tysięczną publicznością na Lollapaloozie w Ameryce Łacińskiej. Jego pierwsza płyta "Kid Krow" zadebiutowała od razu na 5. miejscu na amerykańskiej liście przebojów w 2020 roku, a teraz wokalista wydał swój trzeci krążek.

Na "Found Heaven" Conana wspiera świetny skład producencki - Max Martin, który pracował między innymi z The Weekndem, czy Adele i Greg Kurstin, z którym nagrywali Beck, Sia i P!nk. Gatunkowo album nawiązuje do synth popowych brzmień lat 80., a promowały go takie przeboje jak "Never Ending Song", czy "Killing Me" - piosenki, które świetnie radziły sobie także na Szczecińskiej Liście Przebojów.
Ten amerykański duet ma już na koncie 5 nagród Grammy, czy nowy, dwunasty album w dorobku przyniesie szansę na kolejne statuetki?

Płyta "Ohio Players" zbiera jak na razie głównie pozytywne recenzje krytyków, a słuchaczom przynosi mieszankę energetycznego rocka i zmysłowego bluesa.

Dan Auerbach i Patrick Carney tworzący The Black Keys mieli świetne towarzystwo w studiu - krążek nagrywali z nimi między innymi Beck, Juicy J, Leon Michels, czy Noel Gallagher. Artyści zapewniają jednak, że pracując z innymi, nigdy nie poświęcają tego, kim są. "To ma po prostu dodawać smaku" - stwierdził Auerbach. "Rozszerzyliśmy tę paletę o ludzi, z którymi chcieliśmy pracować. Byliśmy tam, aby wspierać ich i ich pomysły, robić wszystko, co w naszej mocy, aby ta chwila rozkwitła".

Po wspólnych sesjach nagraniowych The Black Keys zostali jednak w studiu sami, by zadbać o finalne brzmienie albumu. Przyznają, że "nigdy nie pracowali nad materiałem ciężej, ani dłużej - nie spieszyli się i zrobili to dobrze".
Ósmy studyjny album Beyoncé wypływa z inspiracji muzyką country, jednak sama artystka powiedziała, by nie nazywać "Cowboy Carter" płytą country, a po prostu płytą Beyoncé.

Na proces jej powstania miało wpływ wiele rzeczy - piosenkarka dorastała w Houston, gdzie chodziła z rodziną na pokazy rodeo, a dziadek puszczał jej muzykę country.

W 2016 roku Beyoncé wystąpiła na gali rozdania nagród Country Music Association Awards razem z The Chicks (wcześniej Dixie Chicks) i chociaż występ zbierał dobre recenzje, to część fanów uznała, że ten gatunek to nie miejsce dla Beyoncé. Po tym wydarzeniu artystka zaczęła szerzej zapoznawać się z historią Stanów Zjednoczonych - dowiedziała się, że czarni kowboje stanowili pokaźną grupę, oglądała też westerny (filmy takie jak "Miejski kowboj", czy "Nienawistna ósemka" były wyświetlanie podczas procesu nagrywania).

Materiał zaczął powstawać w 2019 roku i był gotowy jeszcze przed wydaniem poprzedniego albumu "Renaissance", jednak Beyoncé zdecydowała, że po pandemii jej fani potrzebują tanecznych utworów w rytmach house i disco, a "Cowboy Carter" poczeka na datę premiery jako druga część projektu.

Pierwszy singiel z krążka "Texas Hold 'Em" sprawił, że Beyoncé jest pierwszą czarnoskórą artystką, która osiągnęła 1. miejsce na liście Hot Country Songs i 1. miejsce na liście Hot 100 z utworem country. Teraz czekamy na rekordy pobite przez całą płytę...
Na swojej dziewiątej płycie Norah Jones śpiewa o wolności, tańcu i akceptacji tego, co przynosi życie. Wspiera ją producent i współautor większości piosenek Leon Michels, który kiedyś grał na saksofonie w Sharon Jones & The Dap-Kings i występował z Lee Fields & The Expressions, a także tworzył projekt El Michels Affair.

Michels i Jones pracowali ze sobą chociażby nad świątecznym albumem artystki "I Dream of Christmas" z 2021 roku, tym razem połączyło ich 12 nowych piosenek z "Visions". Jak Norah Jones wyjaśnia ten tytuł?

"Wiele pomysłów pojawiło się w środku nocy lub w momencie tuż przed snem. Przy tworzeniu większości utworów siedziałam przy pianinie lub gitarze, a Leon grał na perkusji i po prostu jammowaliśmy. Podoba mi się ta surowość między mną a Leonem i sposób, w jaki nasza muzyka brzmi, jest trochę garażowa, ale jest także uduchowiona, ponieważ rodzi się tu i teraz, do tego nie jest przesadnie dopracowana".

Norah dotarła z tym krążkiem do 1. miejsca na amerykańskiej liście najlepiej sprzedających się płyt jazzowych.
W 2023 Justin Timberlake zaczął o sobie przypominać, wracając przy tym do przeszłości - ponownie połączył siły z Nelly Furtado i Timbalandem, po czym nagrał utwór z NSYNC. Za to rok 2024 rozpoczął się ogłoszeniem daty premiery szóstego albumu artysty. Tytuł "Everything I Thought It Was" został zainspirowany komentarzem przyjaciela Justina, który po odsłuchaniu materiału powiedział: "To brzmi jak wszystko, czego od ciebie oczekiwałem".

Timberlake przyznał, że na płycie jest niesamowicie szczery, ale chce też zagwarantować świetną zabawę, dodał też, że krążek jest "złożony dzięki swojej prostocie".

"Everything I Thought It Was" zbiera mieszane recenzje wśród krytyków, jednak fani nie podzielają tych wątpliwości i wykupują bilety na koncerty w ramach niedawno ogłoszonej trasy - Justin Timberlake zagra dwa koncerty w Krakowie 26 i 27 lipca, a w Berlinie będzie można go zobaczyć 30 i 31 lipca.
1234567