Radio SzczecinRadio Szczecin » Muzyka
Zespół U2 wraca z 40. swoimi wielkimi przebojami nagranymi w nowych wersjach. Sesje do "Songs of Surrender" odbyły się w ciągu ostatnich dwóch lat. Kuratorem całej kolekcji jest The Edge, który powiedział: "Muzyka pozwala podróżować w czasie. Byliśmy ciekawi, jak nasze wczesne piosenki brzmiałyby stworzone w XXI wieku. Z początku był to tylko eksperyment, jednak z czasem przerodził się w osobistą obsesję, ponieważ tak wiele z nich poddaliśmy nowej interpretacji. Intymność zastąpiła postpunkowy pośpiech. Tu zmieniliśmy tempo, tam dodaliśmy klawisze, a w niektórych przypadkach także akordy i teksty. Okazało się, że świetne utwory są po prostu niezniszczalne". Proces wyboru rozpoczął się od stworzenia demówek i przesłuchiwania utworów pozbawionych swoich podstawowych elementów. Większość starszych kompozycji powstawała z myślą o koncertach, więc przy tej płycie celem było nadanie im większej intymności.
Ósmy album Miley Cyrus to jej list miłosny do Los Angeles, a także mieszanka popu z rockiem, country i muzyką eksperymentalną. To także piosenki stworzone na wie pory dnia - te poranne przepełnione energią i potencjalnymi możliwościami oraz te mroczniejsze, nocne. Producencko za materiał odpowiadają m.in. Greg Kurstin, Kid Harpoon i Mike Will Made It, a muzycznie Miley wsparli też Sia, James Blake, czy Brandi Carlile.

Albańsko-amerykańska wokalistka Ava Max pracowała nad nową płytą przez cały 2021 rok, który nazywa natrudniejszym rokiem swojego życia. Następnie w 2022 roku przyszedł czas na ogłoszenie tytułu albumu i pierwsze single promujące materiał. Ava przyznała, że główny motyw materiału to "złamane serce na parkiecie", a utwory z płyty "Diamonds & Dancefloors" sprawią, że będziemy jednocześnie płakać i tańczyć".
Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Rozpoczął swoją karierę muzyczną w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki, z którym nagrał dwa albumy studyjne. Kilka lat później nadszedł czas na siódmy album "W każdym (polskim) domu". Na krążek składają się retro popowe brzmienia, a warto dodać, że artysta napisał, skomponował i wyprodukował każdy utwór z wydawnictwa. Na potrzeby nowego projektu i teledysków Król wcielił się w postać ułożonego everymana, wspierającego rodziny w ich domowych obowiązkach, codziennych trudnościach i sukcesach. Muzyk planuje też trasę promującą nową muzykę - 23 marca zagra w Przecławiu.
"AudioLust & HigherLove" to druga płyta w dyskografii SG Lewisa - brytyjskiego wokalisty i producenta, który naprawdę nazywa się Samuel George Lewis, a pracował z takimi artystami jak Dua Lipa, czy Jessie Ware. Jak przyznaje muzyk: "Album jest wyraźnie podzielony na dwa światy. „AudioLust” to mroczniejsza, pełna pożądania, krótkotrwała i napędzana ego wersja miłości. Druga połowa reprezentuje jej głębszą, spełnioną wersję". I tak w opisie krążka czytamy, że na pierwszą część składają się nocne przeboje, które wypełnią parkiety, a część druga to soundtrack błogiej jazdy do domu o wschodzie słońca. Na albumie występują też Channel Tres, Charlotte Day Wilson, Tove Lo, Ty Dolla $ign, czy Lucky Daye.
1234567