Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie.
To charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który głosi Ewangelię po całym świecie. Postać księdza znanego z uzdrowień, wypędzania złych duchów, a nawet rzekomego wskrzeszania zmarłych, wywołuje dyskusje. Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia".

John Bashobora w wieku 2 lat stracił ojca, którego ponoć otruła ciotka chłopca. Potem, zazdrosna o miłość panującą w jego rodzinie, wypędziła matkę i zajęła się z mężem wychowaniem Johna. Próbowała też otruć malucha, ale naczynie z zatrutą owsianką rozpadło się w momencie, kiedy mały John przeżegnał się. Do czasu święceń kapłańskich żył ze świadomością, że wychowują go rodzice. Gdy poznał prawdę, wybaczył ciotce.

Pod koniec lutego tego roku charyzmatyk prowadził rekolekcje na szczecińskich Pomorzanach. W specjalnym wywiadzie dla Radia Szczecin powiedział m.in. że na działania Ducha Świętego można otwierać się przez rozmowę i modlitwę do niego.

- Bóg przemawia do nas w różny sposób. Zobacz rzeczywistość, która Cię otacza. Bóg wkłada swoją moc w rzeczy, które widzisz. Najlepszą rzeczą jest czytać Biblię. On będzie wtedy mówił do Ciebie - powiedział w wywiadzie dla audycji katolickiej "Religia na fali".

O. John prowadzi w Ugandzie szkoły, sierocińce i szpital. Fundacja, którą powołał ma dawać środki na te dzieła, a ofiary w dużym stopniu pochodzą z głoszonych przez kapłana konferencji i rekolekcji.

Zobacz więcej o charyzmatycznym kapłanie i rozmowę z o. Johnem Bashoborą.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-11-15, godz. 14:57 Burmistrz zawierzy Goleniów Jezusowi Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata zawierzy gminę burmistrz Goleniowa. Robert Krupowicz chce dokonać tego aktu, jako osoba prywatna, a nie publiczna. » więcej 2013-11-02, godz. 00:03 Dziś Zaduszki. Wspominamy tych, których już nie ma Kościół katolicki obchodzi 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny to czas modlitwy za zmarłych, których dusze przebywają w czyśćcu. » więcej 2013-11-01, godz. 16:07 Wszystkich Świętych, czyli czas radości i zadumy [ZDJĘCIA, WIDEO] 1 listopada to w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych, czyli radosne wspomnienie świętych i błogosławionych, którzy cieszą się szczęściem wiecznym. W polskiej tradycji natomiast to czas zadumy i odwiedzania… » więcej 2013-11-01, godz. 01:34 Dzieci poznawały życiorysy świętych [ZDJĘCIA] Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, modlitwy i śpiewy - tak szczecińscy chrystusowcy w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowali czwartkowy wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych. » więcej 2013-10-27, godz. 16:59 SMS z Serca do Serca, czyli religijna myśl na dziś SMS z religijnym przesłaniem można otrzymać z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2013-10-20, godz. 10:10 Motocykliści kończą sezon. Parafia zaprasza na piknik crossowy Polowa msza święta na torze, a następnie pokaz mistrzów motocrossowych - na zakończenie sezonu motocyklowego moryńska parafia organizuje w Przyjezierzu piknik, który będzie połączony z akcją krwiodawstwa. » więcej 2013-10-19, godz. 14:46 Maszerowali z kijkami, bo "chrześcijanin dba nie tylko o ducha, ale też o ciało" Ponad sto osób, wśród nich m.in. mistrz olimpijski w wioślarstwie Marek Kolbowicz, wzięło udział w ekumenicznym spacerze papieskim Nordic Walking, który w sobotę odbył się w Szczecinie. » więcej 2013-10-19, godz. 10:05 29 lat temu bezpieka zamordowała księdza Popiełuszkę Mija 29 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan robotników z Huty Warszawa został zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki 19 października 1984 roku. Jego ciało oprawcy wrzucili do Wisły we… » więcej 2013-10-17, godz. 14:48 Zabytkowy kielich błogosławionego znów w kaplicy [ZDJĘCIA] Zabytkowy kielich mszalny błogosławionego księdza Karola Lamperta wrócił do kaplicy dawnego szpitala kolejowego w Szczecinie. Austriacki duchowny, który zginął za wiarę, pracował tam w czasie II Wojny Światowej. » więcej 2013-10-14, godz. 15:01 Szczecin tak podziękuje za kanonizację papieża [WIDEO] Marsz dla Życia w Szczecinie będzie archidiecezjalnym podziękowaniem mieszkańców za kanonizację bł. Jana Pawła II. » więcej
162163164165166167168