Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach z ojcem Johnem Bashoborą, który w lutym był również w Szczecinie.
To charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który głosi Ewangelię po całym świecie. Postać księdza znanego z uzdrowień, wypędzania złych duchów, a nawet rzekomego wskrzeszania zmarłych, wywołuje dyskusje. Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia".

John Bashobora w wieku 2 lat stracił ojca, którego ponoć otruła ciotka chłopca. Potem, zazdrosna o miłość panującą w jego rodzinie, wypędziła matkę i zajęła się z mężem wychowaniem Johna. Próbowała też otruć malucha, ale naczynie z zatrutą owsianką rozpadło się w momencie, kiedy mały John przeżegnał się. Do czasu święceń kapłańskich żył ze świadomością, że wychowują go rodzice. Gdy poznał prawdę, wybaczył ciotce.

Pod koniec lutego tego roku charyzmatyk prowadził rekolekcje na szczecińskich Pomorzanach. W specjalnym wywiadzie dla Radia Szczecin powiedział m.in. że na działania Ducha Świętego można otwierać się przez rozmowę i modlitwę do niego.

- Bóg przemawia do nas w różny sposób. Zobacz rzeczywistość, która Cię otacza. Bóg wkłada swoją moc w rzeczy, które widzisz. Najlepszą rzeczą jest czytać Biblię. On będzie wtedy mówił do Ciebie - powiedział w wywiadzie dla audycji katolickiej "Religia na fali".

O. John prowadzi w Ugandzie szkoły, sierocińce i szpital. Fundacja, którą powołał ma dawać środki na te dzieła, a ofiary w dużym stopniu pochodzą z głoszonych przez kapłana konferencji i rekolekcji.

Zobacz więcej o charyzmatycznym kapłanie i rozmowę z o. Johnem Bashoborą.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-12-28, godz. 08:10 Odchodzący proboszcz katedry dziękuje wszystkim dobroczyńcom Proboszcz szczecińskiej katedry odchodzi na emeryturę. Ks. prałat Jan Kazieczko opiekował się zabytkowym kościołem 15 lat. » więcej 2014-12-25, godz. 18:10 Kolędowanie przy żywych szopkach w Szczecinie Trzy tradycyjne, żywe szopki ze zwierzętami i biblijnymi postaciami można oglądać w Szczecinie. Jedna stoi w centrum miasta, druga na Prawobrzeżu, kolejna przy ul. Zegadłowicza, niedaleko Głębokiego. » więcej 2014-12-25, godz. 02:30 Bp Wejman: Tolerancja nie polega na rezygnacji z wartości gwarantujących religijną tożsamość Nowy biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej ks. prof. Henryk Wejman przewodniczył o północy pasterce w Bazylice Archikatedralnej. » więcej 2014-12-25, godz. 02:25 Bożonarodzeniowe życzenia ekumeniczne [WIDEO] Katolicy rzymscy i protestanci świętują dziś Boże Narodzenie, zgodnie z kalendarzem gregoriańskim. Życzenia mieszkańcom Szczecina i regionu składają jednak także przedstawiciele pozostałych kościołów chrześcijańskich. » więcej 2014-12-24, godz. 12:19 Żywa szopka zapełnia się zwierzętami. W święta zapowiada się wielkie kolędowanie Kury, gołębie i owce już są, brakuje tylko osiołka. Wszystkie te zwierzęta będzie można oglądać w centrum Szczecina. Żywa szopka powstaje przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Zwycięstwa. » więcej 2014-12-24, godz. 10:04 Bp Wejman: "Piękna oprawa mszy może przyciągać ludzi do Kościoła" [WIDEO] Nowy biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej zamierza zmobilizować wiernych do częstszego udziału w mszach świętych. Ksiądz profesor Henryk Wejman zapowiedział to w środowych 'Rozmowach pod krawatem'. » więcej 2014-12-24, godz. 01:04 Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka w Radiu Szczecin Katolicy rzymscy i protestanci obchodzą dziś Wigilię Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres Adwentu. Radio Szczecin przeprowadzi o północy transmisję pasterki ze… » więcej 2014-12-21, godz. 07:27 "To człowiek z pierwszej linii frontu". Biskup Wejman o swoich wyzwaniach To człowiek z pierwszej linii frontu - tak nowo wyświęconego biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej określił jeden z kapłanów. » więcej 2014-12-20, godz. 15:19 "To jest nasz człowiek". Ks. Henryk Wejman nowym biskupem [ZDJĘCIA, WIDEO] Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska ma nowego biskupa pomocniczego. Uroczystość święceń ks. prof. Henryka Wejmana zakończyła się w szczecińskiej katedrze. » więcej 2014-12-20, godz. 00:05 Historyczne święcenia w szczecińskiej katedrze. Ks. Henryk Wejman zostanie biskupem Kilkunastu biskupów na czele z nuncjuszem apostolskim w Polsce będzie w sobotę uczestniczyć w szczecińskiej katedrze w uroczystościach święceń biskupich ks. Henryka Wejmana. » więcej
162163164165166167168