Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Swój przyjazd zapowiedzieli najlepsi zawodnicy w historii polskich rajdów motocyklowych. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin/Archiwum]
Swój przyjazd zapowiedzieli najlepsi zawodnicy w historii polskich rajdów motocyklowych. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin/Archiwum]
Polowa msza święta na torze, a następnie pokaz mistrzów motocrossowych - na zakończenie sezonu motocyklowego moryńska parafia organizuje w Przyjezierzu piknik, który będzie połączony z akcją krwiodawstwa.
W niedzielę krew będzie można oddawać już od 11. - Godzinę później na torze zostanie odprawiona msza święta, specjalnie na zakończenie sezonu motocyklowego - mówi ksiądz Marian Augustyn, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha w Moryniu. - Potem rozpocznie się piknik crossowy.

Swój przyjazd zapowiedzieli najlepsi zawodnicy w historii polskich rajdów motocyklowych, m.in. podwójny mistrz Polski w motocrossie i uczestnik Mistrzostw Świata - Łukasz Lonka oraz jego ojciec - Jacek, który jest 10-krotnym mistrzem Polski w motocrossie.

Ksiądz Marian Augustyn, który jest prawdopodobnie jedynym w Polsce księdzem motocrossowcem, również zamierza wystartować. - Od razu po zakończeniu mszy świętej przebieram się w strój crossowy i wsiadam na motocykl.

Moryński kościół obchodzi jubileusz 750-lecia.
- Godzinę później na torze zostanie odprawiona msza święta, specjalnie na zakończenie sezonu motocyklowego - mówi ksiądz Marian Augustyn, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha w Moryniu. - Potem rozpocznie się piknik crossowy.
Ksiądz Marian Augustyn, który jest prawdopodobnie jedynym w Polsce księdzem motocrossowcem, również zamierza wystartować. - Od razu po zakończeniu mszy świętej przebieram się w strój crossowy i wsiadam na motocykl.

Zobacz także

2014-04-27, godz. 01:06 Przyjęła komunię z rąk przyszłego świętego. Szczecin świętuje kanonizację [PROGRAM, NA ŻYWO] To było niezapomniane wrażenie - wspomina swoje spotkanie z Janem Pawłem II Ewa Szlaska, która przyjęła komunią świętą z rąk papieża, podczas jego wizyty w Szczecinie 11 czerwca 1987 roku. » więcej 2014-04-26, godz. 17:27 Prezydent Komorowski na prywatnej audiencji u papieża Franciszka Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anną - informuje Polska Agencja Prasowa. » więcej 2014-04-26, godz. 15:44 Szczecin oczekuje na kanonizację Jana Pawła II [PROGRAM] Pieśni, wiersze o papieżu, ale także fragmenty jego homilii. Szczecińskie parafie przygotowują się do ogłoszenia Jana Pawła II świętym. » więcej 2014-04-25, godz. 06:15 Dwa tysiące kilometrów w dwa dni. Motocykliści jadą na kanonizację W dwa dni chcą pokonać blisko dwa tysiące kilometrów. W piątek rano dwunastu motocyklistów wyruszyło z Kołbaskowa do Rzymu. Jadą na kanonizację Jana Pawła II. » więcej 2014-04-23, godz. 07:03 Pielgrzymi ze Szczecina już w drodze na kanonizację [WIDEO] Około 100 pielgrzymów wyjechało tej nocy dwoma autokarami do Rzymu na kanonizację papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. » więcej 2014-04-22, godz. 14:30 Handel pamiątkami po Janie Pawle II kwitnie w sieci Kartka papieru, której dotknął Jan Paweł II - 100 zł, czerwona wstążka od papieża - 50, a część sutanny - 150 zł. Między innymi takie oferty można znaleźć w internetowych serwisach aukcyjnych na kilka dni przed kanonizacją… » więcej 2014-04-20, godz. 11:12 Biegiem na kanonizację. Przystanek na wielkanocne śniadanie Półmetek pielgrzymki do Watykanu - dziesięciu policzan biegnie na kanonizację bł. Jana Pawła II. W świąteczną niedzielę zatrzymają się w Austrii, by zjeść śniadanie wielkanocne. » więcej 2014-04-20, godz. 10:13 Samotni i potrzebujący spotkali się na Pomorzanach. "Nie sztuką jest zrobić śniadanie przed świętami" 50 osób samotnych, potrzebujących i bezdomnych z Pomorzan, ale również innych części Szczecina zjadło świąteczne śniadanie wielkanocne w stołówce Katolickiej Szkoły Podstawowej na Wzgórzu Hetmańskim. » więcej 2014-04-20, godz. 08:11 Dziś Wielkanoc. Ekumeniczne życzenia świąteczne [WIDEO] W tym roku Wielkanoc wspólnie świętują przedstawiciele wszystkich wyznań chrześcijańskich. Zarówno katolicy, prawosławni, jak i protestanci. Arcybiskup i księża składają życzenia szczecinianom i mieszkańcom Pomorza Zachodni… » więcej 2014-04-19, godz. 12:10 Święconka dla bezdomnych i najuboższych. "Może to przypomni im lata dzieciństwa" [ZDJĘCIA] 400 święconek i paczek z żywnością trafiło do bezdomnych i najuboższych rodzin. » więcej
160161162163164165166