Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego "W Sercu" u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii.
Pomysł na pomoc w wakacyjnych półkoloniach dla dzieci zrodził się po wizycie w Szczecinie etiopskiego księdza, który kilka lat temu prowadził rekolekcje dla studentów.

Studenci są już w Etiopii, ale jak tłumaczy Karolina, po kilku dniach aklimatyzacji w stolicy, w weekend powinni dotrzeć do miejscowości położonej ponad 200 km od Addis Abeby. - Tam znajduje się parafia, gdzie zorganizujemy dzieciom warsztaty. Spędzimy tam 10 dni. Będziemy też chodzić do osób chorych, które znajdują się w przychodni - wyjaśnia Karolina.

Ewa mówiąc o wolontariacie w Etiopii unika słowa misja. - Misja kojarzy się nam od razu z tym, że jedziemy tam ewangelizować. Mnóstwo ludzi nie wie o tym, że Etiopia jest krajem bardzo mocno chrześcijańskim. Tak naprawdę ich doświadczenie wiary i religijności może okazać się misją dla nas - uważa Ewa.

Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa, a także stroje Pogoni Szczecin i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci.

Studenci planują też podróż na północ kraju, żeby poznać inne miasta Etiopii. Do Szczecina wrócą na początku października.

O misji "Etiopia" w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-10-31, godz. 13:37 Zabawa razem ze świętymi w szczecińskim gimnazjum Blisko 100 uczniów bawiło się w piątek w Gimnazjum nr 2 w Szczecinie podczas Balu Wszystkich Świętych. » więcej 2014-10-22, godz. 08:01 36 lat temu Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat 'Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi' - tymi słowami Jan Paweł II zwrócił się 22 października 1978 roku do wiernych zgromadzonych na placu Św. Piotra w Rzymie. » więcej 2014-10-19, godz. 10:51 "Jest potrzebnym drogowskazem". Rocznica śmierci ks. Jerzego W niedzielę mija 30 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan Solidarności został zamordowany przez funkcjonariuszy SB. » więcej 2014-10-19, godz. 07:26 Sentymentalna i duchowa podróż z Deus Meus [ZDJĘCIA] Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2014-10-18, godz. 09:46 Deusy mają 20 lat. Szcześniak i Pospieszalscy w Szczecinie Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Robert Drężek, Jolanta Szczepaniak. W sumie blisko 80 chórzystów wystąpi w sobotni wieczór w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2014-10-16, godz. 22:23 To już 25 lat. Serduszka śpiewają dla polskich emigrantów Dziecięco-młodzieżowy zespół piosenki religijnej 'Serduszka', który działa przy parafii chrystusowców, obchodzi 25-lecie istnienia. W czwartek w Teatrze Polskim odbył się jubileuszowy koncert z udziałem byłych i obecnych Serdu… » więcej 2014-10-12, godz. 15:47 Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich uczelni na wspólnym nabożeństwie To będzie duchowa inauguracja roku akademickiego. Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie… » więcej 2014-10-12, godz. 13:21 Szymon Hołownia poprowadzi rekolekcje w Szczecinie Znany dziennikarz i publicysta rozpocznie nauki w niedzielę w kościele dominikanów przy pl. Ofiar Katynia. Tytuł rekolekcji to 'Trzy sposoby na otyłość duszy'. » więcej 2014-10-12, godz. 10:09 Pobiegną dla hospicjum Pięć kilometrów mają do pokonania uczestnicy siódmego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15.00 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2014-10-12, godz. 07:54 Papiescy stypendyści kwestują w Szczecinie Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają pieniądze, które przeznaczą na swoją naukę. Coroczna kwesta odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. » więcej
165166167168169170171