Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego "W Sercu" u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii.
Pomysł na pomoc w wakacyjnych półkoloniach dla dzieci zrodził się po wizycie w Szczecinie etiopskiego księdza, który kilka lat temu prowadził rekolekcje dla studentów.

Studenci są już w Etiopii, ale jak tłumaczy Karolina, po kilku dniach aklimatyzacji w stolicy, w weekend powinni dotrzeć do miejscowości położonej ponad 200 km od Addis Abeby. - Tam znajduje się parafia, gdzie zorganizujemy dzieciom warsztaty. Spędzimy tam 10 dni. Będziemy też chodzić do osób chorych, które znajdują się w przychodni - wyjaśnia Karolina.

Ewa mówiąc o wolontariacie w Etiopii unika słowa misja. - Misja kojarzy się nam od razu z tym, że jedziemy tam ewangelizować. Mnóstwo ludzi nie wie o tym, że Etiopia jest krajem bardzo mocno chrześcijańskim. Tak naprawdę ich doświadczenie wiary i religijności może okazać się misją dla nas - uważa Ewa.

Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa, a także stroje Pogoni Szczecin i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci.

Studenci planują też podróż na północ kraju, żeby poznać inne miasta Etiopii. Do Szczecina wrócą na początku października.

O misji "Etiopia" w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-11-21, godz. 16:23 Trwa zbiórka na świąteczną paczkę dla polskich bohaterów na Kresach Wschodnich [ZDJĘCIA] Paczka dla rodaka i bohatera na Kresach - pod takim hasłem szczeciński Caritas rozpoczął akcje zbierania żywności dla Polaków na Litwie. » więcej 2014-11-15, godz. 16:05 Niezwykły ołtarz w szczecińskim sanktuarium Modlitwa o pokój na świecie trwa w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Przyczynkiem do tego jest niezwykły ołtarz, który na dwa tygodnie przybył do świątyni. Docelowo trafi on na Wybrzeże Kości Słoniowej. » więcej 2014-11-02, godz. 07:22 Dzień Zaduszny. Czas pamięci, zadumy i modlitwy za zmarłych Kościół rzymskokatolicki obchodzi 2 listopada Dzień Zaduszny. » więcej 2014-11-01, godz. 01:13 Wszystkich Świętych. Czas radości i zadumy 1 listopada to w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych, czyli radosne wspomnienie świętych i błogosławionych, którzy cieszą się szczęściem wiecznym. W polskiej tradycji natomiast to czas zadumy i odwiedzania… » więcej 2014-10-31, godz. 13:37 Zabawa razem ze świętymi w szczecińskim gimnazjum Blisko 100 uczniów bawiło się w piątek w Gimnazjum nr 2 w Szczecinie podczas Balu Wszystkich Świętych. » więcej 2014-10-22, godz. 08:01 36 lat temu Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat 'Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi' - tymi słowami Jan Paweł II zwrócił się 22 października 1978 roku do wiernych zgromadzonych na placu Św. Piotra w Rzymie. » więcej 2014-10-19, godz. 10:51 "Jest potrzebnym drogowskazem". Rocznica śmierci ks. Jerzego W niedzielę mija 30 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan Solidarności został zamordowany przez funkcjonariuszy SB. » więcej 2014-10-19, godz. 07:26 Sentymentalna i duchowa podróż z Deus Meus [ZDJĘCIA] Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2014-10-18, godz. 09:46 Deusy mają 20 lat. Szcześniak i Pospieszalscy w Szczecinie Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Robert Drężek, Jolanta Szczepaniak. W sumie blisko 80 chórzystów wystąpi w sobotni wieczór w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2014-10-16, godz. 22:23 To już 25 lat. Serduszka śpiewają dla polskich emigrantów Dziecięco-młodzieżowy zespół piosenki religijnej 'Serduszka', który działa przy parafii chrystusowców, obchodzi 25-lecie istnienia. W czwartek w Teatrze Polskim odbył się jubileuszowy koncert z udziałem byłych i obecnych Serdu… » więcej
166167168169170171172